Marius, Maruxz

Apsauga nuo erkių šunims: ką rinktis geriausia?

Vos tik pradėjus šilti orams ir trauktis žiemai, į ataką jau ruošiasi erkės. Nesvarbu, gyvenate mieste ar užmiestyje, augintinis iš lauko gali parsinešti erkučių jau pirmosiomis kovo savaitėmis. Todėl geriausiai nelaukti itin šiltų oru ir apsauga nuo erkiu sunims pasirūpinti iš anksto.

Ar erkės pavojingos gyvūnams?

Labai dažnai pirmuosius augintinius įsigiję šeimininkai net nepagalvoja apie tai, jog erkės gali būti labai pavojingos jų šunims ir katytėms. Nemažai žmonių iki šiol tinkamai neįvertina erkių žalos. Nesiskiepyja patys, tad pamiršta pasirūpinti ir savo augintinių sveikata. Tačiau mažosios erkutės iš tiesų gali sukelti itin daug problemų. Todėl veterinarai visuomet primena šeimininkams, pasirūpinti tinkama apsauga nuo erkiu sunims ir kitiems namų augintiniams. Šiais laikais rinkoje gausu pasirinkimų: tai gali būti antkaklis sunims nuo erkiu foresto, lasai nuo erkiu sunims fryptyst ar bravecto tabletes kaina priklauso nuo gamintojo ir pasirinkto produkto.

Ką rinktis?

Read more...Collapse )
Marius, Maruxz

7 patarimai, kaip optimizuoti vieno puslapio svetainę

Vieno puslapio svetainės – tikros rakštys sėdimojoj bet kuriam SEO specialistui. Tai tikrai nelengvas darbelis, todėl tokios SEO optimizacija daugelis ekspertų net neužsiima. Teks tai padaryt patiems? Nieko baisaus, pasikalbėjome su Mantu iš Taurusmedia.lt, pakaitinome jo padus lygintuvu ir kitais leistinais bei neleistinais metodais išklausinėjome apie tokiu puslapių optimizavimą. Užbėgant už akių, tikrai neaišku, kodėl patarimu tie SEO specialistai slepia – nežinia...

1 patarimas: Išsirinkite gerą domeną. Geriausia su raktiniu žodžiu. Jis labai tinka, jei būtent tam raktažodžiui optimizuosite.

2 patarimas: parašykite gerą turinį. Ne šiaip sau bet kokį, bet tikrai GERĄ. Tokį, kurį malonu skaityti bet kam. Aišku tai padaroma ne iš karto, todėl turinį redaguokite ir atnaujinkite jį papildydami bent kartą per mėnesį. Kiek to turinio reikia? 700-1000 ar net daugiau žodžių. Priklausomai nuo to, ką reklamuojate. Jei dizainerio darbų portfolio, pakaks ir mažiau. Jei el. knygą – drąsiai ruoškite ir 2000 žodžių.

3 patarimas: turinį aiškiai suskirstykite temomis. Kiekviena tema gali turėti vidinę nuorodą #vidinenuoroda. Ji ves į tam tikrą puslapio vietą. Tai tas pats, kas daryti turinio nuorodas Worde (anchor). Reikia tik išmokti tam tikrą nuorodų kodą ir galima įdėti jas ir vidiniuose tekstuose.

Read more...Collapse )
Marius, Maruxz

Ventiliuojami fasadai - apsauga nuo gaisro

Gyvenimas šiltuose ir maloniuose namuose yra kur kas komfortabilesnis. Kiekvienas gali savo namus paversti kur kas geresniais, tačiau tam reikia skirti šiek tiek laiko bei investicijų. Geriausia rinktis kompleksiškus namų gerinimo metodus, kadangi atlikus vieną darbą galima gauti net kelis privalumus. Ventiliuojamo fasado profiliai - puikus pasirinkimas turintis daug įvairiausių privalumų.

Ventiliuojamo fasado profiliai dažniausiai pasirenkamai siekiant apšildyti namus ir kad investicijos, skirtos namų apšiltinimui, būtų kur kas mažesnės. Tuo pačiu namuose yra kur kas saugiau ir maloniau. Visgi, ventiliuojamo fasado profiliai turi dar vieną labai didelį privalumą. Tai - apsauga nuo gaisro. Ir jokio skirtumo, ar jūsų namas yra medinis, ar plytinis - tokia apsauga yra labai reikalinga ir galinti padėti savo namuose jaustis kur kas maloniau ir paprasčiausiai saugiau.

Šiais laikais priešgaisriniams saugos reikalavimams yra skiriama labai daug dėmesio. Naujos statybos namuose viskas sukurta ir suprojektuota taip, kad gyvenimas būtų saugus ir gaisro pavoju liepsna kuo mažiau plistų. Tuo tarpu senos statybos namai, kurie dar buvo statomi sovietiniais laikais, dažniausiai neatitinka šių standartų. Būtent todėl rekomenduojama papildomai apsaugoti savo namus įmontuojant ventiliuojamą fasadą, kuris pasižymi ne tik priešgaisrinėmis savybėmis, tačiau turi ir kur kas daugiau privalumų.

Read more...Collapse )
Marius, Maruxz

Ar verta apsidrausti sveikatą?

Visi norime jaustis saugūs, tačiau toli gražu ne visi dedame užtektinai pastangų, kad pavyktų, paprasčiausiai galvojame, kad pačios įvairiausios nelaimės nutiks kitiems, tačiau tikrai ne mums ir gyvename tikėdami, kad būsime saugūs visą gyvenimą.

Deja, gyvenimas yra labai permainingas ir draudimas gali būti vienintelis garantas, kad iškilus kokiai nors problemai ji bus gana paprastai išspręsta. Šiuo metu draudimo paslaugas teikia tikrai labai daug įmonių, tad pagal savo poreikius nesunkiai pasirinksite tą, kuri labiausiai tinka. Galimybės plačios, tad įvertinkite jas. 

Draudimų galimybės

Sveikatos draudimas yra tik viena iš galimybių leisianti jums kur kas stabiliau stovėti ant žemės. Šiuo metu yra labai daug įvairiausių draudimų: nuo sveikatos iki gyvybės, nuo daiktų iki kelionių, tad kiekvienas pagal poreikius susiras tą draudimo rūšį, kuri jam labiausiai tinka. Apsidrausti verta viską - nuo sveikatos iki daiktų, tačiau dažniausiai žmonės galvoja, kad jiems tokio tipo paslaugų nereikės, tad gyvena be jokių papildomų garantijų. Deja, ištikus nelaimei tenka parduoti namus, kad būtų galima susimokėti už nelaimę bei gydymą. Būtent draudimo paslaugos ir padeda padėti žmogui stabiliai stovėti ant kojų tuomet, kai atrodo, kad viskas byra.

Ką gausime su draudimu?

Read more...Collapse )
Marius, Maruxz

Dovanos liudininkams per vestuves – populiarus jaunavedžių padėkos gestas

Neabejotinai pats įsimintiniausias įvykis kiekvienos moters gyvenime – jos vestuvių diena. Ir ne balta suknelė, kuri tradiciškai laikoma tos didžiosios dienos simboliu, čia vaidina svarbiausią vaidmenį. Vestuvės – savotiškas perėjimas iš vieno gyvenimo etapo į kitą ir visai nesvarbu, kuo tu būsi apsirengusi. Kita vertus, kad  ir kaip jautriai beskambėtų vestuvių samprata, atsiranda nemažai žmonių, piešiančių ne tokį idilišką santuokos paveikslą. Ne, visai ne dėl to, jog gailėtųsi ištarę lemtingąjį „taip“ – dauguma tiesiog „perdega“ dėl intensyvaus ruošimosi šventinei dienai. Galvos skausmu tampa ne tik pamergių suknelės (apie baltą nuotakos suknelę išvis geriau patylėti), sodybos nuoma ar šventės vedėjo paieškos: šiuolaikinės vestuvių mados jaunavedžius apkrauna papildomais darbais, be kurių, atrodo, šventė galėtų įvykti, tačiau atrodytų ne iki galo išpildyta. Dovanos liudininkams per vestuves – vienas tokių pavyzdžių.

Vyresnės kartos atstovai, tikėtina, dar kartą paklaustų, ar gerai suprato: juk tai jaunavedžiai turi apsikrauti kalnu dovanų, o ne sukti galvą, ką padovanoti kiekvienam šventės dalyviui! Reikia suprasti, jog tradicijos po truputį keičiasi ir tai, apie ką prieš keliolika metų net nebūtum pagalvojęs, šiandien atrodo savaime suprantama. Dovanos liudininkams per vestuves – tai padėka už dalyvavimą šventėje bei pagalbą šiai ruošiantis ir išskirtinumo ženklas tarp kitų svečių.

Liudininkai – reikšminga vestuvių šventės dalis, nepriklausomai nuo to, ar ši organizuojama laikantis tradicijos, ar vadovaujantis šiuolaikiniu modeliu. Pastarieji, pasirašydami ant santuoką liudijančio dokumento civilinės metrikacijos biuro darbuotojo ar kunigo akivaizdoje, patvirtina, jog du žmonės laisva valia sutinka vienas kitam įsipareigoti. Atrodo, jog tai tėra dar vienas formalumas? Gal ir taip, tačiau sutikite, jog būti išrinktam iš būrio draugų bei giminaičių ir gauti kvietimą iš serijos „ar būsi mano liudininkas?“ skamba gana patraukliai, ar ne? Visgi, prieš nusprendžiant, ar priimti gautą kvietimą, derėtų išsiaiškinti, kokio vaidmens iš savo liudininkų tikisi jaunavedžiai – vieniems užteks minėto parašo „suraitymo“, kiti tikisi didesnės pagalbos tvarkant praktinius su vestuvėmis susijusius reikalus ar bent moralinio palaikymo.

Dovanos liudininkams per vestuves būtent ir tampa simboliniu jaunųjų atsidėkojimu už pasiryžimą prisidėti prie didžiausios jų gyvenimo šventės kūrimo. Aišku, kalba čia jokiu būdu neina apie puodų komplektus ar išsipūtusius vokelius – užtenka nedidelės, simbolinės dovanėlės, išreiškiančios padėką. Atrodo paprasta, tačiau atėjus laikui priimti sprendimą, ką konkrečiai dovanoti liudininkų porai, paaiškėja, jog variantų nėra tiek daug, kaip buvo tikėtasi. Patarimas būtų paprastas: neišradinėkite dviračio antrą kartą – tiesiog pasinaudokite idėjomis, populiariomis tarp šių dienų jaunavedžių! Vestuvių planavimu užsiimantys asmenys siūlo, jog liudininkams skirtos dovanos atitiktų kelis kriterijus:

Kainuotų nedaug. Vestuvės ir taip siejasi su didelėmis išlaidomis, tad kam šias dar papildomai išpūsti, jei įmanoma apsieti su mažesnėmis sąnaudomis.

Būtų originalios. Kuo išskirtinesnė dovana, tuo ši ilgiau išliks atmintyje ją gavusių žmonių.

Atitiktų gavėjo asmenybę. Kaip ir bet kokia dovana, taip ir skirta liudininkams, ši turi atitikti individualią asmenybę. Jei liudininkų pora tarpusavyje kardinaliai skiriasi, ieškokite vadinamojo aukso viduriuko arba tiesiog dovanokite skirtingas dovanas.

Graviruotos dovanos liudininkams per vestuves – variantas, ties kuriuo apsistoja vis daugiau jaunavedžių. Šios atitinka visus anksčiau išvardintus kriterijus ir paklūsta kiekvieno fantazijai. Variacijų galimybę lemia jau pati graviravimo technologija – norimus užrašus ar vaizdus galima išgraviruoti ant įvairių paviršių (stiklas, plastikas, mediena, akmuo ir kita). Butelis su šmaikščiu užrašu, molinis medalis patiems geriausiems pasaulyje liudininkams ar graviruotas nuotraukų rėmelis – rinkitės tai, ką įvertins jūsų liudininkų pora!

Marius, Maruxz

Laikrodžiai jam ir jai – įdomus ir dažnai stilingas pasirinkimas

Laikrodžiai jam ir jai – ne tik mados klyksmas. Tai du identiško dizaino, tačiau skirtingų matmenų laikrodžiai (arba identiškų matmenų, tik nevienodai apipavidalinti). Vienas vyriškas, o kitas – moteriškas. Sutikite, iš karto kyla asociacija, kad šitoks aksesuarų variantas puikiai tinkamas porai – vaikinui ir merginai, vyrui ir žmonai.

Laikrodžiai jam ir jai yra savotiškas laikrodžių kūrėjų išbandymas. Kodėl? Todėl, kad sukurti vieną konkretų modelį yra paprasčiau nei du vienodus, tik skirtingo dydžio. Pagalvokite, kaip „sužaisti“ su proporcijomis, kai reikia tokius pat elementus perteikti gerokai mažesniame korpuse. Kūrėjai pasiraitoja rankoves ir kimba į darbą.

Labai svarbu, kad aksesuarai atrodytų taip, kaip ir turi atrodyti. T. y. moteriškas moteriškai, o vyriškas – vyriškai. Tad dizaineriams keliamas ne vienas uždavinys, ir visus tuos uždavinius tenka skrupulingai įgyvendinti. Kruopščiai pagaminti laikrodžiai sulaukia daug simpatijų. O kad visas pasaulis domisi konkrečiais modeliais, galima aiškiai spęsti iš visuotinio „Rolex“ ir kitų išskirtinę prabangą siūlančių gamintojų žinomumo. Net jei nesiruošiame išleisti dešimčių tūkstančių eurų, vis vien įdomu pasižvalgyti, kas figūruoja prabangos kategorijoje.

Iš prabangos kategorijos grįžus į kasdienę ir mąstant praktiškai, kyla klausimas: galbūt laikrodžiai jam ir jai yra ne tik stilingas pasirinkimas, bet ir proga sutaupyti? Juk teoriškai, jei perki iš karto daugiau (ne vieną, o du laikrodžius), tai gamintojui ir pardavėjui yra geriau. Tačiau kažin ar poroms skirtus aksesuarus žmonės perka būtent dėl ekonomijos.

Šnekant apskritai, laikrodžiai yra įdomus pirkinys. Nesvarbu, ar „realioje“, ar internetinėje parduotuvėje; nesvarbu, ar pigesni, ar brangesni; nesvarbu, kokio stiliaus... Svarbu, jog tai charakteringas pasirinkimas, susijęs su istorija, su asmeniniais laimėjimais (galbūt karjeros posūkiu); tai yra ir stiliaus išraiška, solidumas arba sportiškumas.

Grįžtant prie laikrodžių jam ir jai derėtų pasakyti štai ką: pasirinkimas įdomus ir dažnai stilingas. Pridedame žodį „dažnai“, nes negalime garantuoti, kad visi pasaulio laikrodžiai, skirti poroms, yra dailūs. Ir šiaip estetika ne visada vienodai interpretuojama.

Beje, dar truputį aptarsime mados „reikalą“. Pačioje pradžioje minėjome, kad jai ir jam skirti laikrodukai – ne mados klyksmas. Ir šių žodžių neišsižadame. Viskas yra va taip: gaminama ir vadinamųjų „fashion“, ir įvairių kitų kategorijų laikrodžių. Kai kurie modeliai – mados klyksmas. Kiti – nepriklausomi nuo mados kitimo.

Galima priminti ir apskritai visą laikrodžių rinką. Ji tokia įvairiapusė, kad pradėjus rašyti straipsnį susizgrimbama, jog... išeitų ir stora knyga!

Marius, Maruxz

Kaip sukurti išskirtinį / šiuolaikišką namų interjerą?

Svajojate apie išskirtinį namų interjerą? Šiuolaikiškas namų interjeras turi įsilieti į bendrą jau egzistuojančią aplinką. Jis turi būti išbaigtas ir jaukus. Ir nesvarbu ar interjerą kursite bute ar namuose, jis negali atrodyti kaip „svetimkūnis“. Taigi, ką daryti jog savo namų erdvę paverstumėte itin jaukia, stilinga erdve, kurioje būtų itin malonu leisti laiką?

Namų interjero tema

Pats pirmas žingsnis gražaus namų interjero link yra pagrindinės temos sukūrimas. Prieš pradėdami pirkti baldus, namų dekoro detales, jūs turite išsirinkti stilių, kurį išlaikysite kurdami namų dizainą. Pagrindinio stiliaus palaikymas visuose kambariuose, sukurs harmoniją bei padės išlaikyti vientisumą. Na, o kalbant apie interjero stilius, rinktis tikrai yra iš ko. Klasikinis, minimalistinis, modernus, skandinaviškas, o gal eklektiškas? Pasirinkimas priklauso nuo jūsų. Tačiau nepamirškite jog pasirinkus vieną iš šių ar kitų stilių, patalpas dekoruoti reikės pasirinkto stiliaus motyvais. Detalių miksavimas nėra geras pasirinkimas. Taip pat, nepamirškite jog namai turi turėti savo charakterį.

Spalvos ir stereotipai

Norite išskirtinumo? Pamirškite vyraujančius namų dekoro stereotipus. Bandykite atrasti kažką nematyto ir naujo bei tai pritaikykite savo namuose. Kitaip tariant, viską darykite atvirkščiai nei yra įprasta. Esate jog spintelės turi būti statomos ant žemės? Pakabinkite jas skirtinguose aukščiuose. Kalbant apie spalvų gamą, nepabijokite į savo namus įnešti šiek tiek ryškumo. Jeigu nenorite, kad aplinka taptų chaotiška, derinkite dvi arba tris spalvas. Nepamirškite jog jos turi derėti tarpusavyje. Būtent tokiam namų pagyvinimui spalvomis, idealiai tinka sieniniai tapetai (angliškai vadinami wall mural or wall art).  Ryškūs, raštuoti ar kitais fragmentais dekoruoti tapetai, suteiks interjerui dinamikos. Namai atrodys daug gyvesni ir išraiškingesni.

Intriga

Ką daryti jog namai turėtų kuo nustebinti? Pasirinkite tokią detalę į kurį neatkreipti dėmesio būtų tiesiog neįmanoma. Ką siūlome mes, tai šiuolaikiškus meno kūrinius, dizainerių kurtus dekoro akcentus ar langų žaliuzes, kurios yra ir bus ypač madingos 2018 metais. Šio tipo žaliuzės anglų kalboje yra vadinamos „roller blinds arba tiesiog windows treatments“. Kitaip nei visada anksčiau, dabar šio tipo žaliuzės yra gaminamos naudojant dailininkų, dizainerių darbus. Taigi, kiekvienos žaliuzės turi išskirtinį, akį traukiantį paveikslą.

Taigi, nepamirškite jog norint sukurti gražų interjerą, svarbu nepamiršti harmonijos bei bendro suderinamumo.


Tags:
Marius, Maruxz

Kalkių valymas

Kaip daugelis žmonių, tikriausiai esate pastebėję,  kad dažnai tiek arbatinuke tiek skalbyklėje vis prisikaupia kalkių.  Tiesa yra ta,  kad  ilgainiui nevalomos  bei besikaupiančios  kalkės gali pažeisti buitinę techniką,  todėl  yra patartina  kalkes pašalinti iš buitinių prietaisų panaudojant tam tikras valymo priemones.

Kalkių valymui reikėtų naudoti tokias priemones kaip baltasis actas, baltasis vynas, citrinos, kepimo milteliai, vandens minkštiklis, boraksas,  o taip pat reikėtų nepamiršti tualeto   šepečio, šluostės arba popierinių rankšluosčių, kempinės arba minkštos šluostės,  plaukų gumelės.

Maišytuvą galima išvalyti labai sudrėkinus skudurėlį ar popierinį rankšluostį su actu  ir tada juo reikėtų apvynioti maišytuvo galvutę. Sutvirtinus skudurėlį su plaukų gumele reikėtų tai palikti bent vienai valandai. Praėjus šiam laikui reikėtų  nuvynioti skudurėlį ir švariai nuplauti maišytuvą su vandeniu. Kitas veiksmingas būdas kaip išvalyti maišytuvą yra sumaišius  sodą su vandeniu ir tada gautą pastą galima užtepti ant maišytuvo galvutės,  bei palaikius valandą nuplauti su vandeniu.

Virdulį galima išvalyti pripylus į jį vandens ir taip pat įpylus du šaukštus vandens minkštiklio. Viską supylus, reikėtų tai virti maždaug dvi ar tris minutes. Jeigu tinkamai neišsivalė, tai reikėtų pakartoti prieš tai išskalavus su švariu vandeniu. Taip pat galima lygiomis dalimis užpildyti virdulį su actu ir vandens tirpalu. Kai virdulyje esantis tirpalas užvirs, tai reikėtų atvėsinti ir palikti per naktį,  bei nepamiršti ryte švariai išplauti.

Kalbant apie paprastų sietelio, kuris yra pagamintas iš aliuminio valymą, tai reikėtų žinoti, jog negalima jų valyti su balikliais.  Daug labiau patartina valandos laiko tarpą palaikyti sietelį  vandens ir baltojo vyno tirpale.  Po šios procedūros reikėtų nuplauti su drungnu vandeniu.

Norint švariai išvalyti skalbimo mašiną ir pašalinti jos viduje esančias kalkes,  tai reikėtų į jos vidų pripilti baltojo acto.  Tai padarius, galima įjungti trumpiausiai trunkantį skalbimo režimą,  kurio metu skalbimo mašina išsivalys, tačiau reikėtų prisiminti, kad šio valymo metu negalima į skalbimo mašiną dėti drabužių.

Tenka pastebėti, kad šios valymo priemonės ne tik  gerai išvalo nešvarumus, bet ir leidžia apsaugoti prietaisus nuo galimų gedimų ateityje.

Marius, Maruxz

Kompiuteriniai žaidimai internetu: kur juos pirkti?

Nusprendėte įsigyti kompiuterinius žaidimus internetu, bet bijote, kad kažkas gali jus apgauti? Tokia baimė aplanko tuomet, kai kompiuteriniai žaidimai yra perkami iš antrų rankų. Jeigu norite, kad niekas jūsų nepagautų, tuomet žaidimus reikėtų pirkti iš specialių el. parduotuvių. Jose ne tik pasirinkimas yra gausesnis – tokiose vietose apskritai žaidimų kainos yra vienos mažiausių. Norintiems už mažiausią kainą įsigyti kompiuterinius žaidimus, patartina dairytis populiariausiose el. parduotuvėse, kuriose prekyba vykdoma jau ne pirmus metus. Ten vargu ar jus kas nors apgaus. Tačiau verta pabrėžti, kad perkant žaidimus internetu, visada galioja tam tikri standartai, kurių svarbu laikytis.

Kompiuteriniai žaidimai jokiu būdu neturėtų būti perkami iš privačių asmenų, kurie bando atsikratyti nebeįdomiais žaidimais. Tai paprasti žaidėjai, kurie nebelošia senų žaidimų, todėl juos bando tiesiog parduoti. Didžiulė beda tame, kad neretai tokie pardavėjai bando įkišti žaidimus už tokią kainą, neva tai būtų nauji žaidimai. Internetu juos perkantiems žmonėms reikėtų žinoti, kad naudotų žaidimų kainos yra žymiai mažesnės, todėl visada patariama prieš tai pasidomėti ar nustatoma kaina iš tiesų yra adekvati. Taip pat verta žinoti, kad privatūs asmenys neretai apgaudinėja sakydami, jog siūlo naują produkciją, todėl rizika apsigauti visada išlieka. Norint išvengti tokių apgavysčių, patariama rinktis aukščiau minėtas internetines parduotuves, nes jose viską įsigyti galima saugiai. Svarbiausia – ten niekas nebandys jums įbrukti naudoto žaidimo už naujo kainą.

Perkant žaidimus iš internetinių parduotuvių, būtina žinoti, kad tai prekės, kurios yra priskiriamos prie tų, kurių pardavėjai neprivalo priimti atgal remiantis vartotojų teisių įstatymu. Tiesiog žaidimai nėra grąžinami ir tiek. Tad, jeigu galvojate, kad perkant žaidimus juos galėsite grąžinti per 14 dienų, tuomet labai klystate. Kokybės garantija taikoma tik tuo atveju, jeigu jau iš anksto gaunate pažeistą pakuotę t.y. gaunate ne tokį žaidimą, kuris buvo siūlytas el. parduotuvėje. Tai liečia pakuotės pažeidimus, nes tuomet iš karto turite juos grąžinti vos tik įsigijus.

Bet kokiu atveju kompiuteriniai žaidimai visada turėtų būti perkami iš specialių el. parduotuvių, o ne neaiškių fizinių asmenų.