maruxz

Stuburą tausojančios mokyklinės kuprinės

Mokyklinės kuprinės tiek darželyje, tiek mokykloje talpina daug įvairiausių daiktų: pieštukų ir flomasterių, popieriaus sąsiuvinio, plastilino, knygelių ir kitų smulkmenų. O juk dar norisi įsidėti ir kokį skanėstą ar kartu pasiimti mėgstamą žaisliuką! Ir visa tai turi svorį, kuris itin prislegia darželinukų ir pradinukų pečius, tačiau taip pat yra žalingas ir vyresniems vaikams. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokios mokyklinės kuprinės tausoja stuburą.

Tvirta atrama

Mokyklinė kuprinė turėtų būti pagaminta iš tvirtos ir standžios medžiagos, o itin svarbi jos galinė dalis. Joje turėtų būti tvirta, tačiau paminkštinta atrama. Tokios mokyklinės kuprinės yra patogesnės nešioti, nes jei kartais ir nutiktų taip, kad vaikas daiktų prisikraus išties daug. 

Atrama suteikia lygų paviršių nugarai, todėl ją lengviau palaikyti tiesią – vaikui nedurs joks knygos kampas, nesijaus netolygaus svorio pasiskirstymo kuprinėje.

Patogios petnešos

Petnešos yra vienas esminių mokyklinės kuprinės pasirinkimo kriterijų. Geriausiai svorį paskirstyti padeda plačios, paminkštintos petnešos. Jos nespaudžia pečių, net jei kuprinė nėra lengva. Plačios petnešos tolygiai priglunda prie pečių, nesukelia diskomforto ir nešiojant kuprinę ant storos žieminės striukės.

Kuo tolygiau bus paskirstytas mokyklinės kuprinės svoris kūnui, tuo mažiau nukentės stuburas. Geriausiai svorio paskirstymo funkciją atlieka plačios ir į apačią siaurėjančios petnešos. Tiesa, nepamirškite jas pritaikyti prie vaiko kūno sudėjimo – kuprinės galinė dalis turėtų tolygiai priglusti prie nugaros, nekaboti ir nebūti pakilusi per aukštai.

Petnešų dirželis

Šis mažas elementas yra itin veiksmingas ir reikalingas, kai norima apsaugoti stuburą nuo žalingo sunkios kuprinės poveikio. Petnešų dirželis dažniausiai yra tvirtinamas keliais užsegimais ir segamas sukabina petnešas krūtinės srityje.

Kam to reikia? Sukabinimas pakeičia sunkio jėgos veikimo kampą, todėl kuprinės svoris vaiko kūnui paskirstomas dar tolygiau. Be to, ne paslaptis, kad mokyklinės kuprinės dažnai nešiojamos ant vieno peties – tai prastas įprotis, kuris formuojasi dar pradinėse klasėse, o petnešų dirželis – puikus būdas jo išvengti. Šis elementas pridedamas prie daugelio aukštesnės kokybės mokyklinių kuprinių, tad nepameskite jo ir pasinaudokite teikiama nauda.

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.