maruxz

Urnos parinkimas – svarbus velionio pagerbimas

Artimo žmogaus mirtis ir jo laidotuvės – tai laikotarpis, kai norisi sustoti, o kartais – ir užsisklęsti savyje, tačiau skaudų praradimą lydi pareiga pasirūpinti, kad artimo žmogaus paskutinė kelionė praeitų oriai ir sklandžiai. Natūralu, kad iškilus laidotuvių organizavimo klausimams, jaučiama sumaištis. Privalu ne tik pasirinkti laidojimo paslaugų įmonę, bet ir nuspręsti, koks velionio laidojimo būdas bus pats priimtiniausias ir kokie laidojimo reikmenys bus būtini. Jeigu pasirinksite kremavimą, turėtumėte žinoti, jog svarbiu klausimus taps ir urnos bei jų pasirinkimo galimybės. 

Palaikų kremavimas atliekamas automatizuotai krematoriume, trimis etapais. Pirmo etapo metu karstas su palaikais įkeliamas į kremavimo įrenginį. Antras etapas prasideda po valandos, jo metu nelieka jokių karsto likučių. Trečiajame etape palaikai bus atvėsinti ir išvalyti specialiu įrenginiu. Velionio palaikai į krematoriumą atvežami su karstu ir kartu su juo yra kremuojami. Be karsto kremuoti negalima. Toliau, be abejonės, reikalingos urnos. 

Kai velionio palaikai kremuojami, su juo atsisveikinti galima keliais būdais: surengti šarvojimą prieš palaikų kremavimą, vykti į krematoriumą arba surengti atsisveikinimą, pagerbiant mirusiojo pelenus urnoje. Kurį būdą pasirinksite priklauso nuo jūsų poreikių, galimybių ir netgi santykio su mirusiuoju. Norime pabrėžti, jog dažniausiai į krematoriumą artimieji nevykta, palaikus transportuoja įmonės darbuotojai, o atsisveikinimas organizuojamas po kremavimo, pasirinktoje aplinkoje pastačius urną su pelenais. Tačiau, jeigu norėsite stebėti kremavimo procesą, atminkite, jog turite tokią galimybę. Šiandien tą galima padaryti ne tik per technologinį langelį, bet ir nuotoliniu būdu. Artimiesiems suteikiami individualūs prisijungimai stebėti internetu mirusiojo palydėjimą, įkeliant į kremavimo įrenginį. 

Urna yra specialus indas, kuriame po kremavimo laikomi mirusiojo pelenai. Jos gali būti užkasamos į žemę arba statomos į kolumbariumus. Laidojimo paslaugų tiekėjai gali  pasiūlyti  įvairių formų ir dydžių urnas, besiskiriančias savo gamybinėmis medžiagomis, spalvomis ir apdirbimo sprendimais. Ieškantiems išskirtinumo siūloma Lietuvos keramikos meistrų autoriniai darbai, prabangios akmeninės urnos ir natūralaus medžio dirbiniai. Taigi, rinktis tikrai yra iš ko. 

Norite daugiau asmeniškumo? Tuomet urną galima graviruoti tiesiai ant indo arba pritvirtinant medinę ar metalinę plokštelę. Beje, urnos gali skirtis ne tik savo išorine išvaizda, bet ir dydžiu. Jei norėtumėte plačiau aptarti laidojimo paslaugų detales ir kainas, kviečiame susisiekite su pasirinktos laidojimo įmonės komanda. Ir savo laiką bei energiją galėsite skirti ramiam gedėjimui. 

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.