maruxz

Įdomūs faktai apie saulės energetiką Lietuvoje

Kiek galios sudaro saulės elektrinės iš viso šalyje?

Saulės elektrinės Lietuvoje sparčiai dygsta. 2020 metų vasario mėnesį šalyje buvo įrengta 100 MW visų elektrinių galios. Jėgainėms buvo panaudota 400 000 saulės modulių.

Kokie šalies vyriausybės planai 2020-2050 metais?

Vasario mėnesį Lietuvoje buvo 33 tūkstančiai elektros gamintojų, tikimasi, kad iki metų pabaigos jų bus 35 tūkstančiai. Šalyje vykdoma Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija, pagal kurios planus 2030 metais visų jėgainių galingumas turėtų siekti 20 GW. Tikimasi, kad iki 2050 metų pavyks pasiekti 40-50 GW galingumo visų saulės elektrinių Lietuvoje.

Kiek žmonių kreipiasi dėl kompensacijos elektrinės įsirengimui?

2019 metais buvo gauta 5560 paraiškų dėl kompensacijos įsirengiant jėgainę individualiuose namuose ir 1550 paraiškų nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti. Tikimasi, kad 2020 metais norinčių gauti paramą bus žymiai daugiau.

Didžiausios saulės elektrinės Lietuvoje

1. Sitkūnų saulės parkas, kuriame sumontuoti 10.666 saulės moduliai, o jo bendra galia 2,56 MW

2. Brizgų parkas, kurio bendra galia 1,99 MW.

3. Daušiškių saulės parko galia 1,96 MW.

4. Ant įmonės UAB „Retal Lithuania“ stogo sumontuota 1,39 MW galios saulės elektrinė.

5. Benaičių saulės jėgainės galia 0,99 MW.

Moderniausia saulės elektrinė Biržuose

Įmonėje UAB „Biržų duona“ buvo įrengta moderniausia saulės elektrinė Lietuvoje. Projektas net buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą dėl meninės instaliacijos, kuri buvo puikiai priderinta prie jėgainės. 450 kW jėgainę, 2 hektarų žemės plote įrengė pirmaujanti saulės energetikoje įmonė „Saulės grąža“. Jėgainė išsiskiria tuo, kad moderniai sumontuoti saulės moduliai seka saulės judėjimą horizonte. Jie juda kartu su saule, nuolat išlaikydami geriausiai spindulius sugerti tinkamą pasvirimo kampą.

Saulės elektrinės – tai ateities žalioji energija. Susidomėjimas jomis pastebimas ne tik iš privačių asmenų, bet ir įstaigų vadovų. Didžiule 80 % kompensacija gali pasinaudoti valstybinės įstaigos, mokyklos, darželiai, ligoninės, religinės paskirties pastatų valdytojai. Įrengtos saulės elektrinės jau iškart pradės gaminti žaliąją energiją ir sumažins elektros sąskaitas mažiausiai tris kartus.

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.