maruxz

Renginių vedėjai plėšia pinigą?

Kartais labai koktu klausytis lietuvių zyzimo, kaip viskas brangiai kainuoja. Visas tas verksmas dėl kainų yra atsiradęs iš didelio noro nieko nedaryti ir už tai daug gauti. Sovietmečiu buvo atsiradusi tokia klasė, kuri tik imitavo darbą, gavo atlyginimą ir laisvalaikiu kombinavo papildomas pajamas. Tokių žmonių balsai girdisi ir iki šiol. Ypač nemalonu klausytis, kai sakoma, kad renginių vedėjai kaina yra kosminė ir kas gali tiek mokėti...

Pirmiausia reiktų pabrėžti, kad daugelis burbančiųjų net nenutuokia, kokia yra tikroji renginių vedėjų darbų kaina.

Renginių vedėjai dirba pagal du tarifus: valandinis įkainis, arba mokestis už renginį. Valandinis įkainis yra labai paprastas – renginio organizatorius pasako, kad vedėjas bus reikalingas nuo 18 iki 24 valandos, taigi 6 valandas. Jei valandinis vedėjo įkainis yra 100 eurų, reiškia jo užmokestis bus 600 eurų. Sugebate derėtis? Prašom, nusiderėkite nuo šios sumos dar 100 eurų ir gausite 500 už 6 valandų renginį.

Renginių vedėjai brangiausiai ima už vestuves ir renginius įmonėms. Gimtadieniai, krikštynos, viešieji renginiai yra kur kas pigesni. Pigiausi yra viešieji renginiai. Čia valandinis įkainis yra vos 50 eurų. Kodėl? Priežastis yra labai paprasta. Vestuvėse ir įmonių vakarėliuose reikia suvaldyti publiką, užvesti, reaguoti į jos nuotaikas. Tai gana sudėtinga ir ne visada viskas vyksta pagal iš anksto numatytą scenarijų. Viešuosiuose renginiuose apgirtusių tetų ir dėdžių, kuriems reikia įtikti, nėra, be to visas tekstas yra skaitomas, improvizacijai nepaliekama daug vietos. Dėl šios priežasties renginių vedėjo atsakomybė viešajame renginyje yra kur kas mažesnė, nei vestuvėse.

Kitas užmokesčio būdas yra vienkartinis mokestis už renginį. Jei su vedėju sutarėte, kad įmonės vakarėlį jis ves už 700 eurų, tai valandų nebeskaičiuokite – net jei ir susivėlinsite su programa vedėjo užmokestis liks tas pats. Šis būdas yra taikomas ilgiau trunkantiems renginiams – vestuvėms, įmonių vakarėliams, kartais gimtadieniams. Vaikų krikštynos ir gimtadieniai trunka neilgai, tad vedėjas gali paprašyti tik valandinio užmokesčio. 

Ar tikrai verta už vestuvių vedėjo darbą mokėti 700-1000 eurų?

Pirmiausia, vedėjas dirba nuo ryto iki vėlaus vakaro. Tai kartais yra 12-16 valandų be perstojo.

Antra, kelias dienas vedėjas ruošiasi bent 3-5 valandas, bendrauja su organizatoriaus, jaunaisiais, stengiasi įsivaizduoti, kokia publika atvyks.

Trečia, vedėjas turi pats pasirūpinti reikiamais rekvizitais – prizais už konkursus, stalo komendanto švilpukais, „pamergių ašarų“ buteliais ir kitais tradiciniais vestuvių atributais. Tai užima laiko ir kainuoja dar papildomai 50 eurų. 

Ketvirta, dažnai renginių vedėjas turi pasirūpinti ir muzikos aparatūra, jo komandoje yra ir muzikos DJ‘jus, kuris leidžia muziką ir įvairius garsinius efektus. Jis reikalingas net tada, kai yra samdyti vestuvių muzikantai. Yra įprasta, kad DJ‘jui tiesiogiai nemokama, tuo pasirūpina pats vedėjas.

Penkta, o kur dar transporto išlaidos, kostiumai, grožio paslaugos? Tai būdinga ne tik vedėjoms moterims, bet ir vyrams.

Štai jums ir susidaro nemaža kaina. Pabandykite padirbėti renginių vedėją ir pasakysite, kad 1000 eurų už vestuvių vedimą yra per mažai...

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.