maruxz

Ar kiekviena auto nuomos įmonė nuomoja ir mikroautobusus

Kai peržiūri dešimtis automobilių nuomos puslapių, už akių kliūva vienas momentas – šalia 10-20 automobilių būna pavaizduotas bent vienas mikroautobusas. Ar tikrai nuomos įmonei yra „šventas reikalas“ pasiūlyti savo klientams mikroautobuso nuomą?

Vienos įmonės, užsiimančios mikroautobusu nuoma Kaune, vadybininkas prasitarė, kad viskas labai paprasta – tiesiog taip susiklostė konkurencinė aplinka ir mikroautobusus siūlo dauguma konkurentų. Vadybininkas, matyti, kad gudrus lapinas, auto nuomos versle besisukantis ne vienerius metus. Jis visada moka saldžiai pakalbėti, kad tik įtiktų klientams, tad jo žodžių nelaikykime už gryną pinigą. Pasidomėkime, kokios yra alternatyvos.

Pasirodo, yra ne viena auto nuomos įmonė, kuri nuomoja vien tik mikroautobusus. Ir tai labai pelningas verslas. Pagrindinė paslauga – mikroautobuso nuoma su vairuotoju. Dažniausiai užsako laidotuvininkai ir vestuvininkai, taip pat verslininkai, darbuotojus vežantys į mokymus ar korporatyvinį vakarėlį kur kaimo turizmo sodyboje Dzūkijos miškų glūdumoje. Tokios įmonės turi ir „lengvųjų“ mikroautobusų iki 9 vietų (su vairuotoju), kuriems vairuoti vis dar tinka B kategorijos teisės. Štai tokios įmonės ir yra minėtų auto nuomos firmų konkurentai.

Dėl jų lengvųjų automobilių nuomotai ir yra priversti turėti bent vieną keleivinį mikroautobusą. Jiems gana dažnai skambina ir tie, kurie ieško krovininių mikroautobusų nuomos paslaugų. Paprastai krovininiai mikroautobusai kainuoja daugiau, todėl atsiranda norinčių pagudrauti – iš karto domisi, kaip išimti visas keleivių sėdynes, kad tiesiu taikymų galėtų važiuoti į „Senukus“ gipso kartono plokščių pirkti... Tokie gudragalviai – tikras galvos skausmas, nes keleiviniai mikroautobusai tam nėra pritaikyti. Krovininiai mikroautobusai turi sutvirtintas ašis ir rėmus, kad atlaikytų didesnius svorius. Dažnas jų yra ir praplatintas, ne tik pailgintas. Sėdynės iš karto išimtos ir grindys pritaikytos kroviniui, o ne palikta greitai purvo prinešama kiliminė danga. Žodžiu, skirtumas yra tikrai didelis ir gudrauti nereikėtų.

Atkreipti reiktų dėmesį ir į vienatūrių nuomą. Didelė šeima su mažais vaikais mieliau renkasi ne mikroautobusą, o vienatūrį su atlankstomomis 6 ir 7 sėdynėmis. Arba su išimamomis. Tai populiarūs VW Transporter, Opel Zafira, Toyota Verso modeliai. Problema ta, kad ilgesnėms kelionėms jie jau nebėra tokie patogūs ir reikia mikroautobuso. Dėl to paklausa yra tikrai didelė. Ar kada bandėte organizuoti atostogas šeimai su 3-5 vaikais? Į Egiptą ar Turkiją jiems kainuoja tiek pat, kiek porai į JAE ar Tailandą... Lieka tik kelionės mikroautobusu iki Kroatijos ar Juodkalnijos.

Žodžiu, mikroautobusų nuoma – klestėjo ir klestės. 

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.