maruxz

Rūbas ir drabužis – ne tas pats?!

Ar žinojote, kad rūbas yra skolinys?

Drabužiai berniukams internetu parduodami pigiau, o tai puiki žinia tėvams, besidairantiems vaikiškos aprangos. Tiek kūdikiams, tiek paaugliams ieškoma kokybiškų rūbų. Bet ar žinote, kad kalbininkai rūbo ir drabužio nelaiko lygiaverčiais? Intriga, apie kurią skaitykite tolesnėse pastraipose. 

Ar drabužius vaikams verta pirkti internetu? 

Tai, apie ką užsiminėme, būtinai aptarsime, bet pirmiausia – apie aprangos pirkimą. Drabužiai berniukams internetu pigesni? O gal ne? Dažnai pigesni. Kodėl? Priežastys:

Fizinių ir internetinių parduotuvių principai nėra vienodi, kaštai taip pat skirtingi. Naudą patiria pirkėjai (finansinę naudą).

Laukiant naujų siuntų pardavėjams aktualu ištuštinti sandėlius, tad nusprendžiama paskelbti akciją. Vėlgi laimi pirkėjai.

Internetinės parduotuvės paprastai būna lanksčios, susidera su įvairių produktų tiekėjais. Tai reiškia, kad veikiausiai pasiūlys aukštos kokybės ir palyginti nebrangių vaikiškų drabužių. Kas patiria naudą? Taip, jūs esate teisūs – laimi pirkėjai. 

Drabužiai ir kalba

O dabar, kaip ir žadėjome, aptarsime, kas yra rūbas ir kas yra drabužis. Ši tema aktuali, nes vieni tėvai ieško, kur parduodami drabužiai berniukams, o kiti teiraujasi rūbų. Kurie yra teisūs – rūbų ar drabužių ieškotojai? 

Rūbas yra skolinys, atėjęs į mūsiškę kalbą iš gudų kalbos. Kaip pakaitalus kalbininkai įvardija šiuos žodžius: drabužis, apdaras, apranga. Drabužis, apdaras, apranga – pagrindinis normos variantas. Kyla klausimas, ką daryti su rūbu – vartoti ar stengtis neminėti. Specialistai atsako, kad pastarasis žodis yra šalutinis normos variantus ir bendrinėje kalboje gali būti vartojamas. Pirmenybė drabužiui, bet už rūbą niekas nenubaus...

Taigi, jeigu rašote kokį mokslinį darbą ar oficialaus stiliaus straipsnį, susijusį su apranga, vertėtų laikytis pagrindinio normos varianto. Tačiau kokiame pramoginiame straipsnyje paminėtas rūbas niekam neužklius ir nesukels nepatogumų. 

Drabužiai berniukams ar rūbai berniukams – tokį klausimą gali užduoti tėvai. Dabar XXI amžius, tad apranga internetu nestebina. Bet ar norimų prekių rasite abiem atvejais – tiek įvedę „drabužiai“, tiek pasirinkę? Taip. 

Apibendrinkime: rūbas ir drabužis – tas pats daiktas, tačiau skirtingi žodžiai. O jų vartosena priklauso nuo konteksto. 

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.