maruxz

Apsauga nuo erkių šunims: ką rinktis geriausia?

Vos tik pradėjus šilti orams ir trauktis žiemai, į ataką jau ruošiasi erkės. Nesvarbu, gyvenate mieste ar užmiestyje, augintinis iš lauko gali parsinešti erkučių jau pirmosiomis kovo savaitėmis. Todėl geriausiai nelaukti itin šiltų oru ir apsauga nuo erkiu sunims pasirūpinti iš anksto.

Ar erkės pavojingos gyvūnams?

Labai dažnai pirmuosius augintinius įsigiję šeimininkai net nepagalvoja apie tai, jog erkės gali būti labai pavojingos jų šunims ir katytėms. Nemažai žmonių iki šiol tinkamai neįvertina erkių žalos. Nesiskiepyja patys, tad pamiršta pasirūpinti ir savo augintinių sveikata. Tačiau mažosios erkutės iš tiesų gali sukelti itin daug problemų. Todėl veterinarai visuomet primena šeimininkams, pasirūpinti tinkama apsauga nuo erkiu sunims ir kitiems namų augintiniams. Šiais laikais rinkoje gausu pasirinkimų: tai gali būti antkaklis sunims nuo erkiu foresto, lasai nuo erkiu sunims fryptyst ar bravecto tabletes kaina priklauso nuo gamintojo ir pasirinkto produkto.

Ką rinktis?

Gamintojai siūlo platų apsaugų nuo erkių pasirinkimą. Bet kurioje gyvūnų prekių parduotuvėje Jums pasiūlys lašelių, ar antkaklį nuo erkių. Tai vieni paprasčiausių būdų apsisaugoti nuo šių parazitų. Tačiau specialistai tikina, jog lašeliai ilgainiui gali nusiplauti, o antkaklis imti mažiau veikti, todėl efektyviausia rinktis tabletes nuo erkiu sunims kaina jų priklauso nuo gamintojo. Veterinarinėje vaistinėje specialistas tikrai patars, kurias tabletes nuo erkiu sunims rinktis. Pavyzdžiui, tiems šuniukams, kurie sunkiai praryja tabletes, galima rinktis kramtomas tabletes braveco sunims kaina jų tikrai yra patraukli. Tai efektyviausia apsauga nuo ekriu sunims.

Kai būna per vėlu

Laiku nepasirūpinus tinkama apsauga nuo ekriu sunims, gali tekti pasigailėti. Viena dažniausių ligų, kuriomis erkės užkrečia šunis – babeziozė. Tai rimtas susirgimas šuneliui galintis pasibaigti netgi mirtimi. Dažniausiai užsikrėtimas šia liga pastebimas gerokai vėliau po erkės įsisiurbimo ir įprasti prevenciniai vaistai nuo ekriu sunims jau nebegali padėti. Erkė, pasimaitinusi šunelio krauju, nukrenta ir nepalieka žymių. Taip šunelis lyg niekur nieko gali gyventi dar kelias savaites. Jokie ryškūs simptomai gali nepasireikšti visą šį laiką, net jei po įsisiurbimo uždedamas antkaklis nuo erkiu ar kita apsauga. Tačiau galiausiai simptomai gali atsiskleisti žaibiškai. Šunelis ima lekiuoti, karščiuoti, tampa vangus, praranda apetitą. Būtina kuo greičiau šunį vežti veterinarams, kurie, atlikę kraujo tyrimą, nustatys, ar tai užsikrėtimo babezioze atvejis. Jei užsikrėtimo stadija dar nesudėtinga, specialistai suleis priešnuodį ir šiuo pasveiks. Tereikės kelių antibiotikų suleidimų. Tačiau ignoruojant susirgimo simptomus ir uždelsus, net ir specialistai Jūsų augintiniui padėti gali būti bejėgiai.


Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.