maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Dovanos liudininkams per vestuves – populiarus jaunavedžių padėkos gestas

Neabejotinai pats įsimintiniausias įvykis kiekvienos moters gyvenime – jos vestuvių diena. Ir ne balta suknelė, kuri tradiciškai laikoma tos didžiosios dienos simboliu, čia vaidina svarbiausią vaidmenį. Vestuvės – savotiškas perėjimas iš vieno gyvenimo etapo į kitą ir visai nesvarbu, kuo tu būsi apsirengusi. Kita vertus, kad  ir kaip jautriai beskambėtų vestuvių samprata, atsiranda nemažai žmonių, piešiančių ne tokį idilišką santuokos paveikslą. Ne, visai ne dėl to, jog gailėtųsi ištarę lemtingąjį „taip“ – dauguma tiesiog „perdega“ dėl intensyvaus ruošimosi šventinei dienai. Galvos skausmu tampa ne tik pamergių suknelės (apie baltą nuotakos suknelę išvis geriau patylėti), sodybos nuoma ar šventės vedėjo paieškos: šiuolaikinės vestuvių mados jaunavedžius apkrauna papildomais darbais, be kurių, atrodo, šventė galėtų įvykti, tačiau atrodytų ne iki galo išpildyta. Dovanos liudininkams per vestuves – vienas tokių pavyzdžių.

Vyresnės kartos atstovai, tikėtina, dar kartą paklaustų, ar gerai suprato: juk tai jaunavedžiai turi apsikrauti kalnu dovanų, o ne sukti galvą, ką padovanoti kiekvienam šventės dalyviui! Reikia suprasti, jog tradicijos po truputį keičiasi ir tai, apie ką prieš keliolika metų net nebūtum pagalvojęs, šiandien atrodo savaime suprantama. Dovanos liudininkams per vestuves – tai padėka už dalyvavimą šventėje bei pagalbą šiai ruošiantis ir išskirtinumo ženklas tarp kitų svečių.

Liudininkai – reikšminga vestuvių šventės dalis, nepriklausomai nuo to, ar ši organizuojama laikantis tradicijos, ar vadovaujantis šiuolaikiniu modeliu. Pastarieji, pasirašydami ant santuoką liudijančio dokumento civilinės metrikacijos biuro darbuotojo ar kunigo akivaizdoje, patvirtina, jog du žmonės laisva valia sutinka vienas kitam įsipareigoti. Atrodo, jog tai tėra dar vienas formalumas? Gal ir taip, tačiau sutikite, jog būti išrinktam iš būrio draugų bei giminaičių ir gauti kvietimą iš serijos „ar būsi mano liudininkas?“ skamba gana patraukliai, ar ne? Visgi, prieš nusprendžiant, ar priimti gautą kvietimą, derėtų išsiaiškinti, kokio vaidmens iš savo liudininkų tikisi jaunavedžiai – vieniems užteks minėto parašo „suraitymo“, kiti tikisi didesnės pagalbos tvarkant praktinius su vestuvėmis susijusius reikalus ar bent moralinio palaikymo.

Dovanos liudininkams per vestuves būtent ir tampa simboliniu jaunųjų atsidėkojimu už pasiryžimą prisidėti prie didžiausios jų gyvenimo šventės kūrimo. Aišku, kalba čia jokiu būdu neina apie puodų komplektus ar išsipūtusius vokelius – užtenka nedidelės, simbolinės dovanėlės, išreiškiančios padėką. Atrodo paprasta, tačiau atėjus laikui priimti sprendimą, ką konkrečiai dovanoti liudininkų porai, paaiškėja, jog variantų nėra tiek daug, kaip buvo tikėtasi. Patarimas būtų paprastas: neišradinėkite dviračio antrą kartą – tiesiog pasinaudokite idėjomis, populiariomis tarp šių dienų jaunavedžių! Vestuvių planavimu užsiimantys asmenys siūlo, jog liudininkams skirtos dovanos atitiktų kelis kriterijus:

Kainuotų nedaug. Vestuvės ir taip siejasi su didelėmis išlaidomis, tad kam šias dar papildomai išpūsti, jei įmanoma apsieti su mažesnėmis sąnaudomis.

Būtų originalios. Kuo išskirtinesnė dovana, tuo ši ilgiau išliks atmintyje ją gavusių žmonių.

Atitiktų gavėjo asmenybę. Kaip ir bet kokia dovana, taip ir skirta liudininkams, ši turi atitikti individualią asmenybę. Jei liudininkų pora tarpusavyje kardinaliai skiriasi, ieškokite vadinamojo aukso viduriuko arba tiesiog dovanokite skirtingas dovanas.

Graviruotos dovanos liudininkams per vestuves – variantas, ties kuriuo apsistoja vis daugiau jaunavedžių. Šios atitinka visus anksčiau išvardintus kriterijus ir paklūsta kiekvieno fantazijai. Variacijų galimybę lemia jau pati graviravimo technologija – norimus užrašus ar vaizdus galima išgraviruoti ant įvairių paviršių (stiklas, plastikas, mediena, akmuo ir kita). Butelis su šmaikščiu užrašu, molinis medalis patiems geriausiems pasaulyje liudininkams ar graviruotas nuotraukų rėmelis – rinkitės tai, ką įvertins jūsų liudininkų pora!

Tags: dovanos, dovanos liudininkams per vestuves, dovanų idėjos, vestuvės, šventės
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments