maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Virtuvės baldai – Italija ar Vokietija?

Grožis (Italija) prieš funkciją (Vokietija) – taip neretai yra apibūdinami įvairiausi daiktai, lyginant juos tarp minimų dviejų valstybių. Taip kalbama apie automobilius, namus, įvairiausius technikos prietaisus. O ar tą patį galima pasakyti ir apie virtuvės baldus?
Ir taip, ir ne. Taip, Italija visada garsėjo savo dizaino išskirtinumu (kaip pavyzdį juokais galime paimti pačios valstybės formą – moteriškas batas su kulniuku), tuo pačiu – neypatingu dėmesiu smulkiausioms detalėms. Vokiečiai – atvirkščiai. Jų gaminiai nežengia penkių metų į priekį – geriausiu atveju eina koja kojon su mada.
Tačiau virtuvės baldai – kitas dalykas. Juk juose nėra sudėtingų mechaninių komponentų – durelės, stalčiai bei spintelės mechanine prasme buvo puikūs jau sovietiniais laikais (atmetus vieną kitą išimtį, kurios kaina daug pasako apie galimą kokybę). Tobulėjo tik jų dizainas.
Žinoma, galime kreipti dėmesį į buitinę techniką, tačiau turbūt nėra gamintojo, kuris kurtų mikrobangų krosneles, virykles, orkaites, šaldytuvus, šviestuvus ir pačius baldus. Virtuvės baldų gamintojai (kaip, beje, ir praktiškai bet kurios kitos srities gamintojai) naudoja „outsource‘ingą“ – medį ar metalą importuoja, o patys tik supjausto į tinkamas formas ir sulipdo į vientisą kūrinį. 
Tas pats ir su buitine technika – jeigu virtuvės baldai yra kurti Italijoje, tai didelė tikimybė, kad visa elektronika bus kurta olandų ar vokiečių (surinkta, žinoma, kinų) – kitaip sakant, ji turės gerai žinomą prekės ženklą.
Nors dėl skonio, sakoma, nesiginčijama, dauguma skaitytojų turbūt pritartų, kad itališki virtuvės baldai atrodo įspūdingiau už vokiškus analogus. Kaip minėjau anksčiau, elementarūs mechaniniai komponentai, kaip kad stalčių stumdymo įrengimai, surenkami puikiai kone visose Europos valstybėse jau nuo praėjusio tūkstantmečio. Kaina, žinoma, labai priklauso nuo gamintojo, ne nuo šalies, tačiau preliminariai galima daryti išvadą, kad itališki virtuvės baldai kišenę patuštintų panašia suma kaip ir vokiški. 
Šiai temai puikiausiai galima pritaikyti populiarų reklaminį šūkį „Kam mokėti daugiau“. Tik jį vertėtų perfrazuoti – „Kodėl neapsistatyti dailiau?“
Tags: baldai, interjeras, italija, virtuvė, virtuvės baldai, vokietija
Subscribe

 • Argano aliejaus nauda

  Apie pačių įvairiausių aliejų naudą turbūt teko girdėti ne vieną kartą. Paskutiniu metu ypač dažnai minimas argano aliejus, kurio panaudojimo…

 • Odontologijos klinika

  Jei ne tinkamu metu aplankoma odontologijos klinika, turbūt joks asmuo niekaip negalėtų sėkmingai išsiversti be kiek dažniau arba rečiau…

 • Kaip pasiruošti pensijiniam laikotarpiui?

  Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris su nekantrumu lauktų senatvės, nebent jam yra labai atsibodęs jo darbas ir jis kuo greičiau nori išeiti…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments