maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

El. prekybos įteisinimui pradžioje patariama rinktis IV

Dabar turite nemažą galvos skausmą, nes net neįsivaizduojate nuo ko reikia pradėti el. prekybos veiklą? Pirmiausia jums reikia pasidomėti legalizavimo ypatumais. Šiuo metu fiziniams asmenims yra ypač puikios sąlygos užsiimti el. prekyba. Geriausia tai, kad mokesčių našta yra labai menka. Žinoma, viskas priklauso nuo to, koks verslo įteisinimo modelis yra pasirenkamas. Ekspertai vieningai sutaria, kad pradedantiems prekybininkams geriausia būtų įregistruoti individualią veiklą, o jai išsiplėtus, tuomet galima galvoti ir apie juridinio asmens steigimą. Individualios veiklos pažyma yra geriausias būdas tučtuojau pradėti prekybos veiklą. Tiesiog individualią veiklą vos per kelias minutes galima įregistruoti internetu.

Norintiems užsiimti prekyba internetu, tiesiog reikia žinoti, kad individualios veiklos pažyma suteikia teisę prekiauti ne tik Lietuvos ribose, bet ir už jos. Internetu prekiauti galite bet kada – nėra jokio darbo laiko suvaržymo, kaip kad būna dirbant pagal darbo sutartis. Įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, el. prekyba galėsite užsiimti kad ir apskritą parą. Tiesa, verta žinoti, kad individualios veiklos mokesčiai yra skaičiuojami pagal pelną. Tad, jeigu girdėjote mitą, kad mokesčius reikės mokėti net jeigu pelno ir nebus, vadinasi jūs girdėjote tik visiškus gandus, nes situacija yra visai kitokia.

Individualios veiklos mokesčiai mokami nuo apmokestintųjų pajamų. Tai yra pajamos, iš kurių prieš tai reikia atimti visas išlaidas. Tad, jeigu jūsų išlaidos bus didesnė nei gautos pajamos, vadinasi jums nebus nuo ko mokėti mokesčių. Individualios veiklos mokesčiai yra trijų rūšių: PSD, VSD ir GPM. Sveikatos draudimas mokamas kas mėnesį ir jo dydis priklauso nuo MMA. Aišku, gali būti atvejų, jog šį mokestį mokėti galėsite kartą per metus – jeigu jau esate draudžiamųjų sąraše. Likę du mokesčiai mokami kas metus, bet aišku – jeigu norite galite mokėti ir dažniau.

El. prekybos veiklos vykdymas yra paprastas, o apskaita taip pat. Vedate pajamų ir išlaidų apskaitą. Tarkime, perkate pakavimo prekes iš Vokucentras.lt – tuomet gautą sąskaitą faktūrą įtraukiate į apskaitos žurnalą kaip nurodyta pagal grafas. Tas pats liečia ir pajamų registravimą.

Tags: el. prekyba, individuali veikla, vokucentras.lt
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments