maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Iš ko susideda kaminų kaina

Noriu pirkti kaminą savo naujai statomam individualiam namui. Kiek jis kainuoja? – tokį klausimą užduoda dauguma Kaminai24.lt parduotuvės klientų. Kartais atsakymas gali sugluminti – 300 eurų. Už tokią kainą net padoraus boilerio katilinei įsigyti neina, o čia visas kaminas? Čia kažkas ne taip. Negali būti keramikinių kaminų kaina tokia maža...

kaminas-7m.jpgViskas yra kiek sudėtingiau, nei atrodo. Juk nuėję į automobilių prekybos saloną nesakote „noriu automobilio, kiek jis kainuoja?..“ Ten aiškiai pasakote, koks modelis domina ir kam jis bus naudojamas. Tas pats ir su kaminais. Tiesa, gamintojo ir modelio čia žinoti nereikia – visi jie iš Vokietijos arba Lenkijos, o kartais kaminai vokiški, bet gaminti Lenkijoje.

Keramikinių kaminų kaina priklauso nuo keleto svarbių momentų:

1. Kokio aukščio namas? Kur bus katilinė? Pirmame aukšte, ar rūsyje/garaže? Tada aukštį reiktų matuoti nuo tos patalpos kur stovės kaminas grindų iki pat stogo viršaus pridedant „magaryčių“ bent 50 cm. Jei katilas stovės rūsyje, reiškia kamino aukštis bus mažiausiai 6 metrai. O jei namas dviaukštis? Kaminas gali būti ir 11 metrų aukščio. Nuo to priklauso kamino kaina, nes reikia daugiau blokelių ir daugiau dūmtraukio įdėklo.

2. Kokia oro ventiliacija? Katilas be oro degti negali. Jei katilinė yra 4-5 kvadratinių metrų ploto patalpa (realiai didesnės nereikia katilui ir boileriui), akivaizdu, kad iš tokios patalpos oro paimti nepakaks. Reikalinga normali ventiliacija. Kai katilinė rūsyje, sienos per pamatą neišgręši ir oro nepaimsi. Lieka viena vieta ventiliacinei angai – kaminas. Tokiu būdu kaminas turi vieną didelę arba dvi mažesnes ventiliacijos angas. Prie jų prijungiamos kitos ventiliacijos sistemos iš virtuvės, vonios kambario, tualeto, garažo ir t.t. Tokių kaminų kaina priklauso nuo blokelio tipo. Populiariausias – blokelis su vienguba ventiliacija.


3. Kokio storio dūmtaukis? Dūmai turi išeiti į viršų kaip įmanoma efektyviau. Paprastai pakanka 160 arba 180 mm skersmens dūmtraukio, tačiau didesniems namams jis gali būti ir didesnis – 200 mm storio ar net dar didesnis. Paprastam individualiam namui su vienu ar dviem dūmų šaltiniais pakanka 160 mm.


Štai trys pagrindiniai momentai, kurie nusako kamino kainą. Aišku, yra dar ir gamintojo prekės ženklas (kuo jis žinomesnis, tuo kaminas brangesnis) ir montavimo darbai. Jei montavimo darbus atlieka nekvalifikuoti meistrai, kaina bus mažesnė, bet ir išreklamuotą 30 metų garantiją matysite kaip savo ausis. Draudiminio įvykio atveju galite turėti problemų, o blogiausias scenarijus – gaisro sunaikintas turtas ar net sužalojimai. Geriau nerizikuoti ir rinktis tik kvalifikuotus specialistus, sumontuojančius kaminą greitai ir efektyviai, su visomis garantijomis.


Tags: #iamtestingnewposteditor, kainos, kaminai, statyba, šildymas
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments