maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Etiketas: kaip suorganizuoti krikštynas?

Šiais laikais žmonės labai skirtingai supranta, kas yra krikštynos. Kol vieni galvoja, kad tai šventė, kurios metu tarsi parodomas vaikutis artimiesiems, kurie taip ir neturėjo galimybės jo aplankyti, tuo tarpu kiti teigia, kad tai vaiko susipažinimas su dievu. Apskritai, krikštynos ir turėtų būti orientuotos į religiją, tačiau šiais laikais daugelis labiau galvoja apie šventę kaip faktą, o ne tai, kad vaikas taps dievo vaiku. Bet kuriuo atveju, priimta, kad dovana krikštynoms nebūtinai turi atitikti religinę simboliką. Ką jau kalbėti apie kitus pasiruošimo darbus, kurie gali labiau priminti gimtadienio vakarėlį, o ne Krikštynas.

Svarbiausia, kad krikštijamo vaiko tėveliai surengtų tokią šventę, kuri jų manymų geriausiai atspindi šiuos ritualus:


 • Dažniausiai po oficialios ceremonijos keliaujama pavalgyti į kokią nors kavinę. Jeigu oras yra geras, tokiu atveju labai rekomenduojama pasidaryti pikniką gamtoje. Tokio tipo krikštynų „vakarėliai“ yra labai mėgstami ir todėl, kad susirenka artimieji. Juk labai dažnai tik tokios šventės ir paskatina pasimatyti.

 • Dovana krikštynoms vaikui yra būtina. Tai reiškia, kad po šventės reikėtų palikti laiko ir dovanų peržiūrėjimui. Nepamirškite, kad dovanos yra skirtos vaikučiams, o ne jų tėveliams, kurie labai dažnai įnirtingai „puola žiūrėti“ kokias dovanėles gavo. Dovana krikštynoms turi simbolizuoti progą, dėl kurios buvo susitinkama.

 • Krikštynų metu turėtų dominuoti šviesių spalvų atributika. Internetu galima užsisakyti pigių papuošimų, kurie šventės vietai sukurs jaukumo bei žaismingumo įspūdį.

 • Priimta, kad vaiko tėveliai krikšto tėvams taip pat įteikia dovanas. Dažniausiai jos būna simbolinės, tačiau vis tiek labai svarbu parodyti dėmesį ir tarsi padėkoti, kad krikšto tėveliai pasiruošę prižiūrėti vaikutį. Tokia dovana krikštynoms dažniausiai simbolinė, tačiau turi būti labai apgalvota.

 • Tokios šventės metu jokiu būdu negalima vartoti alkoholio. Tai diena, kuomet minima vaikučio šventė. Labai svarbu, kad visas dėmesys būtų skirtas jam, o ne suaugusių šventimui.

 • Jeigu šventę rengiate salėje – rekomenduojame ir įvairiausius žaidimus, kurie kiek pralinksmins svečius.

Krikštynų kaina dažniausiai būna nedidelė, kadangi tai paprasta, labiau simbolinė šventė. Nesvarbu kur kas rengiate: Vilniuje ar Panevėžyje – svarbiausia, kad šventės metu jus suptų mylimi žmonės.

Tags: dovana krikštynoms, krikšto tėvai, krikštynos
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments