maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Problemos, su kuriomis tenka susidurti vertimų biurams Lietuvoje

Tarpininkavimo profesijų reikšmė labai išaugo, nes stiprėja ekonominio ir tarpkultūrinio, politinio bendradarbiavimo poreikis. Vis dėlto, vertimo rinkos dalyviai yra ne tik vertėjai ir vertimo paslaugas užsakantys paslaugų pirkėjai, t.y. įvairūs specialistai, kurie moka vieną ar kitą užsienio kalbą. Todėl vertėjai sulaukia labai daug kritikos ir kitų trukdžių iš išorės.
Kokybės standartai
Europos Sąjunga labai griežtai reglamentuoja vartotojų teises ir vertimo kokybės standartus. Dažniausiai griežtas reglamentavimas palieka daug erdvės interpretacijoms. Todėl jeigu klientas turi pagrįstos, o kartais ir nelabai kritikos, jos gali priversti, kad vertimu biuras vilniuje negautų atlygio arba net gi išmokėtų solidžią kompensaciją.
Vartotojas gali nepriimti vertimo arba pateikti prašymą valstybinėms institucijoms, kuriame būtų prašoma įvertinti vertimo biuro veiklą visapusiškai.
Konkurencija su nekokybiškais vertimais
Kapitalizmas yra geras dalykas, tačiau tai puiki santvarka pradedantiems vertėjams arba tiems, kuriems vertimas yra tik hobis, ne tik nukonkuruoti profesionaliuosius mažesne kaina, tačiau ir visiškai iškreipti konkurencines sąlygas. Taigi, vertimu biuras vilniuje kainos yra priverstas sumažinti iki kol yra nustojama gerbti tokią solidžią profesiją. Tai numuša darbo užmokestį ir dar labiau sumenkina šią sritį.
Nepriklausomi vertėjai dažnai dirba be sutarčių, todėl jiems negalioja jokie standartai. Neretai jie net neneša atsakomybės, kurią neša kiekvienas vertimu biuras vilniuje.
Lokalumas
Keista, tačiau vertimo paslaugos dažniausiai teikiamos lokaliai. Tai yra kliento ieškomas: vertimu biuras kaune, vertimu biuras vilniuje laisves pr, vertimu biuras vilniuje kalvariju gatveje, vertimu biuras vilnius basanaviciaus g ar vertimu biuras vilniuje pylimo g. Tai ir gerai, ir nelabai.
Būtinybė bendradarbiauti
Būtina pastebėti, kad vienas vertėjas negali suteikti visų reikiamų paslaugų, ypač raštu. Jam reikia partnerių. Tarkim, vertimu biuras vilniuje su notaro patvirtinimu, taip pat išduodama apostile pažyma ir t.t.
Kartais konferencijos vyksta skirtingose vietose, todėl būtina bendradarbiauti su tose vietose dirbančiais vertėjais ir greitai pakoreguoti veiklos strategiją, ją pritaikant prie toje šalyje galiojančių įstatymų ir nusistovėjusios verslo etikos.
Tags: vertimo paslaugos, vertimų biuras, vertėjas
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments