maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Kapučino: kaip pasigaminti šį gėrimą?

Kapučino kava yra mėgstame ne tik moterų, bet ir vyrų, o ypač tų, kurie mėgsta kartus su nepriekaištinga pieno puta pajausti ir solidų kavos skonį. Šio gėrimo istorija prasidėjo dar Italijoje ir pasak legendos kapučino pieno putą išrado vienuoliai. Kadangi vienuoliai išties mėgo gerti kavą, kuri padėdavo ilgiau melstis, jie ją gerdavo pirma su pienu. O vėliau pastebėjo, kad pienas išgauna standžią putą. Įvairiais būdais jie bandė pagaminti kuo standesnę ir didesnę putą. Tik plakant karštą pieną išėjo pagaminti tokią pieno putą, kokios jie norėjo. Vėliau kapučino kava paplito ir į kitas šalis, o dabar yra vienas iš mėgiamiausių kavos gėrimų visame pasaulyje. Juolab, kad žmonės dabar net neišėję iš savo namų gali pasidaryti tobulą šios rūšies kavą. Su one touch funkcija vos vienu mygtuko paspaudimu galima mėgautis šviežia, tobulos putos kava.

Kaip namų sąlygomis galima pagaminti kapučino putą? Paprastai kapučino sudaro 70-80 procentų putos ir tik 30-20 procentų pieno. Kapučino kava yra gaminama su espresso, kurio turėtų būti 30 procentų visame puodelį. Pagrindinė užduotis yra kokybiškai pagaminti espresso, teisingai išplakti pieno putą ir viską sujungti. Viskas daug paprasčiau jei turite kavos aparatą su one touch funkcija, o jei neturite, tuomet papasakosime, kaip gaminti šią kavą su paprastu kavos aparatu. Paprasti kavos aparatai turi specialias garų šlangeles ir kuomet gaminama pieno puta, garai išpučia pieną bei jį pašildo. Pirma, reikia į specialų, kūgio formos pilstytuvę įpilti šalto pieno. Tuomet įkišti vamzdelį į pieną. Patį ąsotėlį patariama laikyti šiek tiek kampu, geriausia 45 laipsnių, o tuomet įjungti garus. Kai pienas pradeda kilti ir formuojasi puta, pasistenkite puodelį leisti žemyn. Kai matote, kad puta tapo standi, o pats ąsotėlis įkaito, taip, kad nebegalite jo laikyti, tuomet išjunkite srovę. Pasigaminkite espresso, ir tuomet į puodelį lėtai pilkite pieno putą. O jeigu neišeina, tuomet pieno putą tiesiog uždėkite su šaukšteliu. Ir viskas, galite mėgauti savarankiškai pasigaminta kapučino kava.

Savarankiškai  ar su one touch funkcija pagamintą kapučino kavą mėgaukitės, kadangi tokia kava ne tik turi istoriją, bet ir kokybę. O ir patys gaminimo būdai yra labai įvairūs, todėl galite eksperimentuoti kiek norite. 
Tags: kava, kavos aparatai, one touch funkcija
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments