maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Praktiški ir stilingi miegamojo baldai: ką rinktis?

Miegamojo interjero kūrimas reikalauja praktinės patirties ir žinių, todėl svajodami apie stilingą ir funkcionalią gyvenamąją erdvę, turėtumėte bendradarbiauti su šios srities profesionalais – interjero dizaino specialistais. Atskiro dėmesio reikalauja miegamojo baldai. Itin plati gaminių pasiūla sunkina pasirinkimo galimybes. Kiekviena šeima svajoja apie patogius, stilingus ir praktiškus baldus, kurie nereikalautų didelių investicijų, tačiau džiugintų patikima ir ilgalaike eksploatacija.

Stiliaus-kainos-funkcionalumo kriterijus

Rinkdamiesi miegamojo baldus turite vertinti ne tik jų dizaino sprendimus (ar kainą), bet ir funkcionalumą, patogumą, panaudojimo galimybes ir sąlygas. Svarbiausias minėtųjų baldų tikslas – užtikrinti kokybišką poilsį, suteikti ramybės ir harmonijos. Esminis miegamojo akcentas – lova. Minėtųjų baldų pasirinkimas išties didelis. Nepamirškite, kad rinkdamiesi lovą, turite galvoti ir apie čiužinį – tik tinkamas derinys užtikrins poilsį, kurio esate verti.

Baldų dydis ir patogumas

Rinkdamiesi baldus, turite racionaliai įvertinti miegamojo dydį. Skirkite laiko patalpos išmatavimui ir preliminaraus projekto sudarymui. Pagalvokite, kur turėtų stovėti lova, spintelės, komodos ir kiti miegamojo baldai. Dizaineriai primena, kad miegamasis negali būti pernelyg užkrautas, kadangi tokiame kambaryje bus ne tik nepatogu judėti, bet ir jausis didesnė įtampa, bus sunkiau atsipalaiduoti. Viena dažniausių klaidų – miegamajam priskirti kelias funkcijas, pvz., šioje patalpoje įrengti darbo erdvę ar pasistatyti televizorių ir leisti laisvalaikį. Jei norite išties kokybiško poilsio, miegamajam palikite jo pagrindinę funkciją.

Vertindami lovos dydį, nepamirškite, kad šį baldą turėtumėte be kliūčių apeiti, lova negali trukdyti spintų ar langų atidarymui, blokuoti išėjimo iš kambario. Jei miegamasis yra nedidelis, rinkitės mažesnių matmenų lovą – didelis ir platus baldas atrodys tarsi svetimkūnis ir erzins jus savo nepraktiškumu. Ir priešingai – maža lova dideliame kambaryje gali atrodyti juokingai, o miegamojo interjeras bus neišbaigtas.

Tylūs ir tarpusavyje derantys miegamojo baldai

Kadangi miegamasis yra ramybės ir poilsio erdvė, rinkitės baldus, kurie nekels triukšmo. Šiuo atveju svarbu ne tik tvirtos konstrukcijos lova, bet ir kokybiškas čiužinys, tyliai atsidarančios spintos ir stalčiai. Beje, šiuolaikinės gamybos čiužiniai užtikrina maksimalų komfortą miegant dviese – vienos pusės judesiai (pvz., miegančiajam besivartant) bus nejuntami kitoje pusėje. Kurdami miegamojo interjerą, nepamirškite įvertinti baldų dizaino. Miegamojo baldai privalo derėti tarpusavyje ir kurti harmoningą aplinką. Venkite spalvų ir stilių margumyno, kadangi toks kambarys atrodys nenatūraliai, o jūs negalėsite atsipalaiduoti.
Tags: miegamojo baldai
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments