maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Sienų oro tarpo šiltinimas

Kodėl namuose  būna šalta? Priežasčių  gali   būti labai  daug, tai nepakankamai  karštos  baterijos arba  oro tarpai, kurie  yra jūsų namo sienose, o galbūt tai tiesiog labai plonos  sienos.  Su visais  šiais reiškiniais kovoti  galima ir reikia.  Tačiau plačiau reikėtų  pakalbėti  apie sienas, kurios  turi  oro tarpus ir  praleidžia  šilumą.  Specialistai  apskritai  rekomenduoja pasirūpinti, kad būtų  atliekamas sienų  oro tarpo  šiltinimas, kadangi  šis metodas  jums padės  išvengti  šilumos praradimo iš jūsų namų.  Juk jei jūsų namai nebus tinkamai  apšildyti  atitinkamai jūsų namuose   bus  šalta  ir susidarys kondensatas, jei  tiksliau tai drėgmė.  Apsauga nuo šalčio arba priešingai nuo kaitros žmogui tapo pagrindiniu tikslu kodėl verta  pastatyti namus.  Tačiau  labai mažai kas pasikeitė ir šiais laikais. Šia  prasme ir dabar labai mažai kas pasikeitė, kadangi temperatūros režimas ir šiuo metu  išlieka vienas  iš svarbiausių klausimų, kai  norima  gyventi  patogiuose namuose.  O tai reiškia, kad šiltinimas užtikrinąs tinkamą  temperatūrą jūsų namuose.  Tai yra vienas  iš svarbiausių klausimų  į kurį  reikia  atsakyti, kai yra  statomas namas.  Daugiau nei 25 procentai  šilumos  yra  prarandami per  oro tarpus, kurie  yra  sienose. Be jokių  abejonių šiuolaikiškos izoliuojančios medžiagos puikiai izoliuoja  šilumą. Pavyzdžiui, šilumos pralaidumo koeficientas  ženkliai  sumažėja ir  jūsų namuos  bus kur kas  šilčiau. 

Kai  bus  atliekamas sienų oro tarpo šiltinimas jūsų namams  daugiau nereikės praktiškai jokio šiltinimo, kadangi bus pašalinta pagrindinė priežastis dėl kurios yra prarandama šiluma. Tačiau tikrai ne kiekvienas yra  pasiruošęs statyti namą ir  jį statant pasirūpinti, kad būtų  įvykdyti  šiltinimo darbai. Taigi  tai nėra  jokia  problema, kadangi tarpai gali  būti  apšildyti ir pastačius namą. Jūsų  sienos  taps   atsparios  šalčiui.  Kad  būtų  užtikrintas  tinkamas šilumą izoliuojantis sluoksnis yra  būtina  sukurti tinkamą  aplinkos terpę ir  erdvę, kurioje  būtų   sukurtas  vientisas medžiagos kontūras, kuris  turės žemą  šilumos pralaidumą.  Be to,  jis neleis į lauką  išeiti ne tik šilumai šaltuoju metų laiku, tačiau  taip pat neleis, kad jūsų namuos  būtų  labai karšta  vasarą.  Tokiu  būdu šiltinimo klausimas  yra  aktualus  visų regionų gyventojams.  Sienų  šiltinimas neleis  susidaryti oro tarpams ir šalčio  tilteliams, kurie  praleidžia labai daug  šilumos. Labai  puikų vaidmenį  atlieka  termovizijos tyrimai, kai reikia  išsiaiškinti per kur  yra  prarandama  daugiausia šilumos. O juk  šiluma iš jūsų  namų gali išeiti net per  tvirtinimo detales.  Be to, tokios mažytės  problemėlės  tiesiog pašalina šilumą  į lauką ir tokiu  būdu  namo savininkas  šildo  lauką, bei  paskatina  kondensato   susidarymą tose  vietose, kurios šąla.  Rezultatas  bus toks, kad be  oro temperatūros  sumažėjimo  jūsų namuose, taip pat padidės  drėgmės  lygis, kuris   skatina  grybelio  dauginimas  ant namo  sienų  konstrukcijų.

Taigi galima daryti išvadas, kad  norint padaryti  tinkamą  šilumos  izoliacijos kontūrą pagal visą  pastato perimetrą yra būtina  apšildyti  oro tarpus.  Reikia pasirinkti tinkamą  šilumą izoliuojančią medžiagą.Dėl papildomų klausimų patariame pasitarti su specialistais http://www.kalga.lt/.  Gamintojai  šiais laikais gali pasiūlyti ne  vieną  medžiagos variantą, kuri gali  būti tiek  egzotiška, tiek  ir  tradicinė, kurią mes puikiai žinome.  Vienas  iš geriausių pasirinkimų yra  ekologiškos medžiagos. pagrindinė  šilumą  izoliuojančios medžiagos savybė tai žemas  šilumos pralaidumo  koeficientas.  Ne ką mažiau svarbu, kad medžiaga  būtų kaip galima  mažiau degi.  Bei pasižymėtu labai  aukštu  garų   pralaidumu.  O, kad šilumą izoliuojantis  sluoksnis nenuslystu nuo  vertikalios  sienos   medžiaga privalo  išlaikyti savo  formą.  Priešingu  atveju  reikės  atlikti ypatingus  darbus pritvirtinimui.

Tags: namai, sienų oro tarpo šiltinimas, www.kalga.lt
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments