maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Paskolos verslui iš užsienio – apgaulė ar valstybinė įtaka?

Naršant užsienio šalių finansinės tematikos tinklalapius dažnai užkliūna skambios antraštės, kuriose kreditai teikiami su itin palankiomis palūkanomis, o sumos būna gana didelės. Palankios palūkanos yra 3-5 procentai, o paskolos verslui suma siekia net 50 000 USD (arba eurų, svarų sterlingų). Neapsigaukite, tai melaginga reklama. Paskolos verslui iš užsienio kreditavimo bendrovių dažnai būna paprasčiausias sukčių tinklas. Paskolų verslui palūkanos didelėms sumoms yra 8-10 procentų, tad nereikėtų lengvabūdiškai patikėti tokiu „dosniu“ pasiūlymu. Apsisaugoti nuo tokių užsieniečių verslininkų pinklių galima pradėjus domėtis įmonės registravimo dokumentais. Bet kuri kreditavimo įstaiga, turi turėti licenziją toje šalyje, kur yra registruota. Jei registracija veda į sumažintų mokesčių (offshore) šalis, yra didelė tikimybė, kad tokia įmonė gali verstis ne itin legalia veikla. Tokiu atveju reikia reikalauti garantijų, kitų įmonės finansinio stabilumo dokumentų, nes priešingu atveju, gali tekti pasigailėti.

Sukčiavimo schema labai paprasta. Fiktyvi įmonė reklamuoja itin palankias paskolas verslui pradėti – didelės sumos, atidėjimai, žemos palūkanos. Susidomėjusiems verslininkams pudrinamos smegenys apie teikiamų paslaugų legalumą ir lankstumą. Net atsiunčiamos pasirašyti sutartys, tačiau prieš pervedant pinigus yra paprašomas koks nors avansinis mokestis – už dokumentų tvarkymą, vertimus, sąskaitos numerio patikrinimui ir t.t. su pažadu šią sumą grąžinti. Deja, jos niekas niekas grąžinti nesiruošia. Tokia suma gali būti keli šimtai o gal ir keli tūkstančiai litų. Kai ateina laikas pasirašyti sutartis ir laukiama pervedamų pinigų, skolintojai staiga dingsta. Tokiu būdu paskolos verslui iš užsienio šalių tampa lengvu pasipelnymo šaltiniu aferistams.
Kitas įdomus atvejis dėl palankių verslo paskolų yra siekiant tam tikrai valstybei daryti įtaką kaimyninės valstybės verslininkams. Labai paranku per valstybinį banką paskelbti užsienio verslo skatinimo programą, kur kreditai kaimyninių šalių verslininkams išduodami su daug palankesnėmis sąlygomis mainais į verslų bendradarbiavimo įsipareigojimą. Paprasčiausiai kreditas mažomis palūkanomis suteikiamas įmonės, kurios pagal sutartį privalo su paskloą išdavusia šalimi bendradarbiauti prekių ir paslaugų importo ir eksporto srityse. Aišku, kai kuriems verslininkams tai nebūtų didelė kliūtis, bet daugumai problemų kiltų, kai valstybė sumanytų pakelti akcizus eksportuojamosm prekėms ir paslaugos, padidinti jų kainas ar kaip kitaip įtakoti konkurencinei aplinkai. Tokiu atveju skolingos įmonės būtų priverstos ir toliau prekiauti tos šalies produkcija už didesnes kainas arba tai daryti nenaudingai sau dėl esamų kreditafimo įsipareigojimų.

Apsisaugoti, kad paskolos verslui iš užsienio būtų visiškai legalios ir patikimos, galima vienu būdu – naudotis Lietuvoje registruotų užsienio kreditų bendrovių atstovybių paslaugomis. Dažniausiai tai yra užsienio bankai, kurie steigia savo atstovybes būtent siekdami finansuoti verslą (pavyzdžiui UniCredit bankas iš arba Capitalia verslo paskolų bendrovė iš Latvijos). Šios institucijos turi gauti nemažai leidimų vykdyti veiklą mūsų šalyje. Taip pat atstovybes ir jų darbą prižiūri Lietuvos bankas. Kreditai šiuose bankuose teikiami pagal galiojančią tvarką Lietuvoje, o ne užsienyje, dažniausiai jie yra užtikrinami motininių bankų užsienyje turtu, tad bankroto atveju įsipareigojimai niekur nedingtų. Tokiu būdu ir verslas ir skolintojas būtų tikri dėl bendradarbiavimo sklandumo ir įsipareigojimų įvykdymo.

Prieš imdami paskolą verslui pradėti iš užsienio – gerai pagalvokite, ar vietinės kreditavimo įstaigos pasiūlymai iš tikrųjų yra prastesni, nei užsienietiškos. Kartais bendravimas su užsienio banku gali būti nesklandus, o dėl to gali kilti nemažai nesusipratimų, kurie paprastai naudos skolininkams neduoda.
Tags: kreditai, paskolos verslui
Subscribe

  • Argano aliejaus nauda

    Apie pačių įvairiausių aliejų naudą turbūt teko girdėti ne vieną kartą. Paskutiniu metu ypač dažnai minimas argano aliejus, kurio panaudojimo…

  • Odontologijos klinika

    Jei ne tinkamu metu aplankoma odontologijos klinika, turbūt joks asmuo niekaip negalėtų sėkmingai išsiversti be kiek dažniau arba rečiau…

  • Kaip pasiruošti pensijiniam laikotarpiui?

    Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris su nekantrumu lauktų senatvės, nebent jam yra labai atsibodęs jo darbas ir jis kuo greičiau nori išeiti…

Comments for this post were disabled by the author