maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Ekologiškas maistas

Nors ilgą laiką žmonės nė nesivargindavo ir netyrinėdavo prekių etikečių bei manė, kad geriausia valgyti tai, kas yra skanu bei priimtina jiems, jau keletą metų pasaulį apėmusi sveikos gyvensenos banga privertė susimąstyti. Lentynose vis dažniau puikuojasi ekologiškas maistas, o turgeliuose tiesiai iš savo ūkio atkeliavusius produktus siūlantys pardavėjai tiesiog klesti. Ir nors ekologiškas maistas yra brangesnis nei įprastas, galimybė atsikratyti sveikatos problemų ar gyventi ilgiau be galo vilioja. Tačiau prieš priimant bet kokį sprendimą būtina išsiaiškinti, kodėl mums toks naudingas ekologiškas maistas?

Ekologiškas maistas – kas tai?

Ekologiškas maistas – tai vertingi, daug vitaminų ir mineralų turintys produktai, neužteršti jokiomis sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, priedais ar genetiškai modifikuotais organizmais. Tokie maisto produktai dažniausiai gaminami ekologiškuose ūkiuose, kuomet nenaudojamos sintetinės trąšos ar pesticidai. Jei tokiuose ūkiuose auginami gyvuliai, paukščiai, yra atsižvelgiama į jų fiziologiją, jie aprūpinami aukštos kokybės pašaru.

Kaip atskiriamas ekologiškas maistas?

Kadangi šiuo metu tokie produktai yra be galo populiarūs, informacija apie jų ekologiškumą nurodoma ant pakuotės. Tačiau vertėtų nepasikliauti vien užrašu, kuris gali būti tiesiog gudrus rinkodaros triukas – sekite ir etiketes. Ekologiškas maistas visada privalo būti pažymėtas ekologiškų produktų ženklu, todėl etiketėje ieškokite sertifikavimo numerio, kurie išduodami tik atitinkant Ekologinio žemės ūkio taisyklių reikalavimus.

Kur jo įsigyti?

Ekologiškas maistas, toks kaip įvairios daržovės, vaisiai, pieno produktai, grūdai, randamas ir įvairiuose prekybos centruose. Juose taip pat galima įsigyti ekologiškos kavos, arbatos, medaus, uogienės. Dažniausiai šie produktai yra sudėti atskirose lentynose ar specialiai pažymėtose vietose, kad būtų lengviau atpažįstami pirkėjų. Nenustebkite, kai kurios prekės gali būti importuotos iš užsienio šalių, tačiau jų etiketėse taip pat rasite ekologiško maisto simbolių.
Lietuvoje paplitusios ir specializuotos parduotuvės, kuriose žmonėms siūlomi tik natūralūs, ekologiški produktai. Čia rasite itin didelį tokių gaminių pasirinkimą, todėl norintys, kad jų lentynose puikuotųsi tik ekologiškas maistas, gali įsigyti visko: nuo ekologiškų miltų iki natūraliai pagamintų saldainių. Tokia prekių įvairovė leidžia žmonėms kruopščiai atrinkti tai, kas atsidurs jų lėkštėje, o tai įrodo, kad galimybės gyventi sveikai šiuo metu yra visiškai neribojamos.
Tags: biosala, ekologija, ekologiškas maistas, maistas, mityba
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments