maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Aminorūgščių svarba žmogaus organizmui

Kai kuriems nėra žinoma, jog aminorūgštys – tai baltymų sudedamoji dalis. Mūsų suvartojami baltymai yra sudaryti iš aminorūgščių, kurios jau kramtant fermentų pagalba skaidosi ir  suvirškinus maistą mūsų ląstelėse sintezuojasi į mūsų kūno audinį – raumenis.

Su kiekvienu intensyviu fiziniu darbu ar treniruotėmis, žmogaus raumenų skaidulos yra pažeidžiamos, todėl baltymai būtini joms atstatyti. Nė viena žmogaus organizmo ląstelė nėra amžina – jos nuolatos žūsta ir yra pakeičiamos naujomis.

Taigi, baltymai sudaryti iš aminorūgščių, kurių yra žinomos 24 rūšys (sudarančios tarpusavyje tūkstančius skirtingų kombinacijų, esančių skirtinguose baltymų pavidaluose ir maistinėse medžiagose). 8 iš visų šių aminorūgščių žmogaus organizmas savarankiškai negali pasigaminti – tai leucinas, izoleucinas, valinas, metioninas, treoninas, lizinas, fenilalaninas, triptofanas. Šios rūgštys vadinamos nepakeičiamomis ir žmogui būtina jas gauti su maistu ar papildais.

Kiekviena iš aminorūgščių turi savo funkciją ir poveikį. Bendrai jos gerina smegenų veiklą, kraujotaką, padeda įveikti fizinį ir psichinį nuovargį, intensyvaus darbo ir mokymosi metu palaiko koncentraciją, atmintį. Galiausiai pagerina tokius dalykus kaip emocijos, seksualinis potraukis ir nuotaika.

Apie 60 procentų visų aminorūgščių, esančių žmogaus raumenyse (taigi didžiausią dalį), sudaro glutaminasinas. Jis padeda žmogui įtemptose situacijose kovojant su stresu, taip pat suteikia energijos ir patvarumo sergant bei susidūrus su fiziniu ir psichiniu krūviu.

Glutaminas turi daug naudos ne tik raumenims, bet ir smegenims – jis skatina protinę veiklą, gerina koncentraciją. Kadangi glutaminas palaiko gerą gliukozės kiekį kraujyje, jis tinka diabetikams. Taigi, ši aminorūgštis naudinga tiems, kurie ne tik nori suformuoti dailias savo kūno linijas, bet ir palaikyti aktyvią smegenų funkciją.

Sportuojančių žmonių organizme šios aminorūgšties sumažėja, todėl būtina vartoti gliutamino papildų. Jis apsaugo raumens audinį ir padeda ląstelių atsinaujinimui, taip pat teigiamai atsiliepia augimo hormono gamybai, stato raumeninį audinį.

Glutaminas internetu, taip pat ir kitos aminorūgštys, parduodami papilduolimpas.lt. Čia gera kaina (net ir didmena) parduodami papildai pristatomi Vilniuje, Panevėžyje ir kituose miestuose. Tai patogus būdas užsisakyti organizmui reikalingas medžiagas internetu. 
Tags: dieta, maistas, papildai
Subscribe

 • Argano aliejaus nauda

  Apie pačių įvairiausių aliejų naudą turbūt teko girdėti ne vieną kartą. Paskutiniu metu ypač dažnai minimas argano aliejus, kurio panaudojimo…

 • Odontologijos klinika

  Jei ne tinkamu metu aplankoma odontologijos klinika, turbūt joks asmuo niekaip negalėtų sėkmingai išsiversti be kiek dažniau arba rečiau…

 • Kaip pasiruošti pensijiniam laikotarpiui?

  Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris su nekantrumu lauktų senatvės, nebent jam yra labai atsibodęs jo darbas ir jis kuo greičiau nori išeiti…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments