maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Lietaus nuleidimo sistemos padeda panaudoti lietų

Lietaus vanduo Lietuvoje yra beveik bevertis. Jis niekam nereikalingas. Kai kuriose šalyse lietaus vanduo naudojamas kanalizacijai, laistymui ir kitoms reikmėms, tuo tarpu pas mus jo tiek daug, kad ir dėmesį kreipti neverta.

Be reikalo. Lietų galima surinkti turint tinkamą lietaus nuleidimo sistemą.

Daugybėje namų lietus laša ant žemės tiesiog nuo stogo. Tai nėra labai gerai, ypač, jei dirvožemis molingas arba po pirmuoju aukštu yra rūsys. Vanduo taip greitai nesusigeria į gruntą, o rūsys gali būti iš viso užtvindytas. Lietaus nuleidimo sistemos, padarytos su protu, gali šią situaciją išspręsti.

Lietaus nuleidimo sistemos yra padaromos gana nesudėtingai. Per visą stogo ilgį yra dedami stogloviai (latakai), kurie surenka bėgantį nuo stogo vandenį. Lietvamzdžiu vanduo keliauja žemyn ir... Toliau yra keletas variantų. Vienas jų (dažniausiais, deja) – tiesiog išpilamas ant žemės. Taip vanduo bėga ne visur, o vienoje vietoje. Kitas variantas – vanduo surenkamas į miesto kanalizacijos sistemą. Tai reiškia, kad visą lietaus vandenį galima nukreipti į miesto kanalizaciją, kur jis bus valomas ir panaudojamas dar kartą. Alternatyvus variantas – kaupti vandenį patiems. Tam yra pastatoma nedidelė kelių kubinių metrų talpa, į kurią subėga lietaus vanduo. Vasarą iš šios talpos vanduo yra panaudojamas per karščius kiemo laistymui. Yra dar vienas variantas – vietinis drenažas. Metro gylyje yra išvedami specialūs vamzdžiai su skylutėmis, kad lietaus vanduo būtų surenkamas ir susigertų į kuo didesnį plotą. Problema – tokie vamzdžiai gilią žiemą gali užšalti. Tiesa, žiemą lietaus pas mus gana nedaug, o kai jis lyja, tai būna teigiama temperatūra. Prasčiau būna tik sniegui tirpstant, kai stogas įkaista, nors lauke dar minus penki ar dešimt. Tada šąla visa lietaus nuleidimo sistema. Jei ji plastikinė, baimintis nėra ko, nes plastikas atsparus besiplečiančiam ledui.
Kad vanduo subėgtų į po žeme esančius vamzdžius ir tinklus tiesiai nuo stogo, reikalingos dvi detalės – kontrolinis prievamzdis, kurį visada galima atidaryti ir išvalyti, ir universali įlaja – specialus perėjimas iš lietvamzdžio į kanalizacijos vamzdį.

Visa tai nereikalauja didelių sugebėjimų. Jei renkamasi plastikinė lietaus nuleidimo sistema, viską galima pasidaryti patiems. Aišku, profesionalai tai padarytų kur kas greičiau... Bet kuriuo atveju, naudokime viską, ką duoda gamta protingai ir atsakingai. Net ir lietaus vandenį.
Tags: latakai, lietus, lietvamzdžiai, namas, remontas, statybos, stogas, vanduo
Subscribe

 • Argano aliejaus nauda

  Apie pačių įvairiausių aliejų naudą turbūt teko girdėti ne vieną kartą. Paskutiniu metu ypač dažnai minimas argano aliejus, kurio panaudojimo…

 • Odontologijos klinika

  Jei ne tinkamu metu aplankoma odontologijos klinika, turbūt joks asmuo niekaip negalėtų sėkmingai išsiversti be kiek dažniau arba rečiau…

 • Kaip pasiruošti pensijiniam laikotarpiui?

  Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris su nekantrumu lauktų senatvės, nebent jam yra labai atsibodęs jo darbas ir jis kuo greičiau nori išeiti…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments