maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Kas yra kardanas ir kokios jo funkcijos?

Automobilio variklis pats vienas negali varyti visų keturių automobilio ratų. Tuose automobiliuose, kurie varomi priekiniais ratais, po gaubtu esantis variklis negali pasiekti galinių ratų. Dėl šios priežasties po kapotu jis yra sujungtas pavarų perdavimo vieta, kol galiausiai pasiekia automobilio galinę ašį ilgo, per visą automobilio ilgį einančio kardaninio veleno pagalba.

Kardaninis velenas yra prijungtas prie galutinės transmisijos, dar vadinamos diferencialine pavara, esančios ant galinės automobilio ašies. Šis diferencialas yra atsakingas už vienodą variklio galios nukreipimą 90 laipsnių į skirtingose ašies pusėse esančius ratus. Jis taip pat leidžia ratams suktis skirtingais greičiais. Kardanai, kurie eina nuo diferencialinės pavaros iki galinių ratų dar vadinami pusašiais. Tačiau techniškai jie taip pat yra kardanai, nes yra atsakingi už ratų judėjimą posūkiuose.  Kardanas yra sudėtinga automobilio dalis, ir skiriasi priklausomai nuo kiekvieno automobilio modelio, tačiau jo esmine funkcija išlieka sukimosi energijos perdavimas per visą automobilio struktūrą.

Dažniausiai kardanas yra sudarytas iš 5 elementų, pagrindinės kardano dalys: priekinės sankabos, veleno, galinio flanšo ir dviejų U-jungčių. U-jungtys yra atsakingos už lankstumą, kuris apsaugo veleną nuo lankstymosi ir sugedimo pačiomis normaliausiomis važiavimo sąlygomis. Kardanai dažniausiai gaminami iš plieno ir turi būti subalansuoti nuo vinguriavimo, kuris galėtų sugadintų U-jungtį, flanšą ar transmismisinį veleną.

Dažniausiai kardanui reikalinga priežiūra - tai U-jungčių sutepimas arba keitimas. Senesnės transporto priemonės turi integruotas tepalo talpyklas, kurios nuolatos pildomos ir automatiškai sutepa šias jungtis, tačiau nuo 2014 metų gaminamuose automobiliuose įdiegta automatinė sutepimo sistema.

Kad automobilis sklandžiai ir saugiai važiuotų, reikia profilaktiškai patikrinti visas jo dalis, nepamirštant ir kardanų. Jeigu išsiaiškinote, jog sudilo tam tikros kardano detalės, pasirūpinkite naujomis. Juk saugumas ir komfortiškumas važiuojant automobiliu – svarbiausia. Tad nuolatos turite stebėti tokių kardano dalių kaip kardano guma, kryžmė, jungtys būklę ir ilgai nedelsdami senas dalis pakeisti naujomis.

Norėdami gera kaina įsigyti kardaną ir jo dalis, apsilankykite pigiausiosdalys.lt. Čia auto dalims nuolatos taikoma akcija, kurios dėka įsigysite norimą prekę pigiau. Apsilankykite internetu, Vilniuje ir Šiauliuose. 
Tags: automobiliai, autoservisai, kardanas
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments