maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Baidarės: plaukimas upe - universalus atostogų planas

Tradiciškai neilgas atostogų metas šiltuoju laikotarpiu verčia pasukti galvą, kaip tinkamai įgyendinti visų šeimos narių poreikius, kurie iš pirmo žvilgsnio kardinaliai skiriasi. Per atostogas ar laisvą vasaros savaitgalį visiškai suprantamas noras pabūti gamtoje, tačiau vieni pageidauja pasyvesnio poilsio, kitiems aktualu judesys. Kažkas išreiškia vienatvės norą, o kiti, priešingai, nori praleisti laiką su šeimos nariais, draugais ar seniai nematytais giminaičiais. Ką daryti? Rinktis atostogas skirtinguose Lietuvos ar net pasaulio kampeliuose? Nebūtina. Vienas universaliausių receptų - plaukimas upėmis baidarėmis. Tai - atostogų pasiūlymas, tinkamas skirtingų poreikių turintiems žmonėms.

Apie šį užsiėmimą girdėję tik iš kitų pasakojimų, neretai vadovaujasi klaidingais stereotipais.

Plaukimas upėmis reikalauja gero fizinio pasirengimo?

Tai - aktyvi fizinė veikla, o ne koks tingus vartymasis paplūdimyje ant gulto, tačiau mėgiamas pasakymas, jog baidarės tinka ir pensininkui, ir kūdikiui nėra "iš piršto laužtas". Plaukimo upe tempą, o taip pat ir konkrečią trasą galima rinktis pagal individualius pageidavimus. Galima varžytis, kas greičiau įveiks tam tikrą atstumą, tačiau niekas nedraudžia tiesiog sėdėti ir mėgautis kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais aplinkui, retkarčiais mostelint irklais. Aišku, priklausomai nuo skirtingų poreikių, būtina pasirinkti atitinkamą maršrutą (paprasčiausia dėl to kreiptis į išvykas organizuojančias firmas ar asmenis) ir, svarbiausia, kartu plaukiantiem susitarti tarpusavyje, ar vykstama draugiškai pasivaržyti, ar ramiai pailsėti gamtoje. Tokiu atveju plaukimas upėmis netampa konflikto priežastimi ir nei vienam keliaujančiajam nesugadina atostogų.

Baidarės - pavojingas užsiėmimas?

Prieš išvyką baidarėmis nebūtina lankyti plaukimo kursų ar gauti medikų ledimi, tačiau, savaime suprantama, tam tikrų saugumo priemonių imtis privaloma. Labai svarbu tinkamai įvertinti savo sveikatos būklę ir įspėti apie ją kartu plaukiančius ar kelionę organizuojančius. Atsižvelgiant į tai, bus parenkamas tinkamiausias maršrutas, o bendrakeleiviams nekils noro tokio asmens kviesti į jėgų reikalaujančią dvikovą. Savaime suprantama, jog už savo sveikatos būklę atsakingas pats žmogus - tinkamai neįvertinus jėgų, pavojus tyko ir iš pažiūros visiškai nepavojingoje veikloje. Nemokantieji plaukti turėtų riktis seklius vandens telkinius, būtinai(!) vilkėti liemenę ir turėti gelbėjimosi ratą, o į kelionę rinktis patyrusius bendražygius.
Tags: baidarių nuoma, baidarės, plaukimas upėmis
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments