maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Ar sportinė apranga gali padidinti motyvaciją?

Visi žinome, kad sportuoti – sveika ir naudinga, tačiau eiti į sporto klubą ar atlikti kelis pratimus namuose yra gana sunku. Ekspertai teigia, kad vidinė motyvacija yra esminis žingsnis, skatinantis keisti gyvenimo būdą. Natūraliai kyla klausimas – kaip ją pažadinti? Nors vieningo atsakymo nėra, dažniausiai aktyviai veiklai nuteikia ne tik gražaus tikslo siekimas, bet ir geras oras ar tinkamai parinkta sportinė apranga.

Viena dažniausių pradedančiųjų sportininkų klaidų – noras daryti labai daug. Iš tiesų, motyvaciją sportui turėtumėte auginti palaipsniui. Laipsniškas perėjimas prie sunkesnių pratimų taikomas ir treniruotėms – priešingu atveju galite susižeisti ir patirti sunkių traumų. Kitaip sakant, nuėję į sporto klubą, galite išvis nesportuoti. Arba pasportuokite dešimt minučių. Jei šioms praėjus, norėsite tęsti numatytų pratimų seriją, taip ir darykite, jei ne – eikite namo. Jei pratimus darysite per prievartą, greičiausiai, į sporto klubą grįžti nebenorėsite.

Kitas svarbus aspektas – sportinė apranga. Jei sportuosite su netinkamais drabužiais, patirsite diskomfortą – jus erzins drėgnas kūnas ir prakaito kvapas. Be to, drabužiai pradės spausti ir dirginti odą. Kiekvienas aktyviai sportuojantis žmogus patvirtins, kad tinkamai parinkti drabužiai keičia ne tik treniruotės intensyvumą, bet ir padeda siekti geresnių rezultatų. Specialiai sportui pritaikyti termo rūbai apsaugos nuo perteklinės drėgmės kaupimosi ir šalins prakaitą. Be to, specialios struktūros audinys puikiai tinka jautriai ir alergiškai odai, kadangi neleidžia daugintis mikroorganizmams ir bakterijoms. Kitaip sakant, vilkėdami tokius drabužius, pamiršite bet kokius pašalinius dirgiklius ir visą savo dėmesį skirsite treniruotėms.

Ekspertai teigia, kad negalima pamiršti ir apsipirkimo malonumo. Naujų sportinių drabužių paieška skatina vidinę motyvaciją ir didina ryžtą sportuoti. Be to, profesionali sportinė apranga stebina savo pasirinkimo galimybėmis – šiandien galite rinktis pageidaujamo stiliaus ir dizaino drabužius, atitinkančius net ir išrankiausių pirkėjų poreikius. Tiesa, treniruotėms lauke ir salėje reikalingi skirtingo tipo apranga. Minėtasis aspektas itin aktualus tuo atveju, jei ketinate sportuoti lauke, esant šaltam orui. Čia būtina atsižvelgti į specialistų rekomenduojamą termo drabužių sluoksniavimo sistemą, padedančią palaikyti optimalią kūno temperatūrą, apsaugančią nuo nemalonių aplinkos veiksnių ir užtikrinančią maksimalų komfortą. Beje, verta pastebėti, kad oro sąlygos taip pat keičia mūsų motyvaciją – gražus oras ir už lango šviečianti saulė skatina daugiau dėmesio skirti sportui, ragina išsiruošti ilgesniam bėgiojimui po parką ar smagiam pasivažinėjimui dviračiu.
Tags: sportinė apranga
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments