maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Vis daugiau žmonių perka mišką su žeme – šio sprendimo privalumai ir trūkumai

Miško pirkimas ir pardavimas – atsakingas sprendimas, reikalaujantis žinių ir patirties. Ekspertai primena – niekuomet neparduokite (ir nepirkite) miško, nepasitarę su profesionalais. Miško supirkėjai perka mišką su žeme, jaunuolynus, bręstančius ir subrendusius miškus. Tam tikrais atvejais perkamos ir perbrendusių miškų valdos.

Jei nusprendėte parduoti mišką, atsakingai rinkitės jo pirkėją. Įvertinkite bent kelis pasiūlymus ir jums siūlomas kainas. Didžioji dalis supirkėjų atsiskaito iš anksto pardavėjui palankiausiu būdu (atsiskaitoma grynaisiais pinigais arba numatyta suma pervedama į nurodytą banko sąskaitą). Bendraukite tik su legaliai dirbančiomis bendrovėmis, kadangi, priešingu atveju, galite patirti daug žalos ir teisinių nesklandumų.

Asmenys, kurie perka mišką, vertina atskirus konkrečios valdos kriterijus. Pagrindiniai jų – medyno rūšinė sudėtis, t. y. medžių aukštis, skersmuo, amžius, skalsumas, bonitetas. Daug įtakos turi ir žemės plotas, susisiekimas su mišku ir privažiavimas prie jums priklausančios valdos. Įvertinus visus šiuos kriterijus, nustatoma konkreti miško kaina. Pardavėjas gali rinktis, ar nori parduoti mišką su žeme, ar ji domina tik medienos pardavimas. Praktika rodo, kad vienas dažniausių sprendimų – miško valdos su žeme pardavimas. Šis pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų.

Kalbant apie miško su žeme pardavimą, paprastai didžiausiu privalumu laikomas pradingęs rūpesčių bagažas, t. y. jums nebereikės skirti laiko miško priežiūrai, medyno ugdymui ir t. t., nereikės galvoti apie iškirsto miško atsodinimą ir atkūrimą. Be to, asmenys, kurie perka mišką su žeme, paprastai siūlo gana aukštą kainą ir sutartą sumą sumoka iškart. Išvengsite ir teisinių rūpesčių – kadangi nebūsite atsakingi už šią valdą, jums nereikės atsakyti už trečiųjų asmenų neteisėtus kirtimus, įvykdytus jūsų miške, nereikės galvoti apie galimai pasikeitusius aplinkosauginius reikalavimus, miškų ūkio veiklos apribojimus ir t. t.

Vertinant miško su žeme pardavimo niuansus, negalima paneigti ir tam tikrų trūkumų. Visų pirma, pardavę mišką, prarasite nekilnojamąjį turtą, kurį galėtumėte palikti vaikams ar anūkams. Tai aktualu žinant, kad miško branda gali pareikalauti daugiau nei šimtmečio, todėl tikėtina, kad didžiausią pelną miškas atneštų kitoms kartoms. Kitaip sakant, parduodami mišką ne jo brandos amžiuje, tikėtina, prarasite nemažą dalį galimų pajamų.

Jei nusprendėte pirkti mišką su žeme, nepamirškite, kad tai yra teisinių reglamentų saugomas procesas, todėl įsigaliojus nutarimams, jums atiteks tiek mediena, tiek žemės valda. Jei siekiate pelno ir perkate jauną mišką, atsižvelkite į tai, kad miško brandinimas ir jo priežiūra pareikalaus ne tik daug darbo, bet ir gana didelių finansinių investicijų.
Tags: perka mišką
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments