maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Advokatai ir teisinių klausimų sprendimas bylose

Teisiniai klausimai daugeliui mūsų atrodo sunkiai sprendžiami. Natūralu, kad susidūrę su teisinių žinių reikalaujančia situacija, pvz., spręsdami ginčą, skyrybų klausimus, palikimo tvarkymo niuansus ir t. t., ieškome patikimo advokato, kuris padėtų priimti racionaliausią sprendimą ir bylos nagrinėjimą pakreiptų mūsų naudai. Vis dėlto, ne paslaptis, kad šiandien advokatai vertinami prieštaringai – neretai girdime kalbų, tvirtinančių, kad teisininkų samdymas tėra pinigų švaistymas. Siekdami išspręsti minėtąjį klausimą, šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius advokatų trūkumus ir privalumus.

Profesionalių advokatų samdymas padidina šansą laimėti nagrinėjamą bylą. Tai yra abejonių nekeliantis faktas. Žinoma, šiuo atveju turite bendradarbiauti su konkrečios teisinės srities profesionalais. Vertindami išlaidas, nepamirškite, kad dažnu atveju laimėję bylą prarasite mažiau nei išleisite advokato samdymui. Be to, advokatai užtikrins, kad bylos nagrinėjimas būtų vykdomas sklandžiai ir operatyviai.

Svarbiausi pliusai, apie kuriuos turėtumėte kalbėti samdydami teisininką, yra įstatymų išmanymas, t. y. advokatas atrenka ir pateikia svarius teisinius argumentus, kuriais vadovaudamasis teismas priima galutinį sprendimą. Tuo tarpu, teisinės patirties neturintys asmenys neatkreipia dėmesio į svarbius argumentus, kai kuriuos nutyli, manydami, kad šie yra nereikšmingi arba, priešingai, kalba apie tai, kas teisiškai neturi jokios reikšmės. Galiausiai, advokatas padeda taupyti laiką – jums nereikia rinkti įrodymų ir galvoti apie teisinį jų pagrindą. Be to, jei laimėsite bylą, greičiausiai teismas numatys, kad jūsų oponentas atlygintų visus nuostolius ir advokatui sumokėtus pinigus.

Kalbėdami apie teisininko trūkumus, visų pirma galvojame apie išlaidas. Tiesa, advokatų paslaugų įkainiai stipriai skiriasi, t. y. advokatai patys susigalvoja, kiek vertos jų paslaugos, todėl prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, visų pirma pasiteiraukite, kokie yra advokato teikiamų paslaugų įkainiai. Be to, nepamirškite paklausti, kas įeina į nurodytą sumą, pvz., ar visas bylos vedimas, ar tik konkretaus ieškinio surašymas. Žinodami preliminarią sumą, pagalvokite, ar jūsų byla iš tiesų verta šios kainos. Paskaičiuokite ir objektyviai įvertinkite, ką gautumėte laimėję bylą ir ką prarastumėte ją pralaimėję.

Jei nusprendėte bendradarbiauti su advokatu, rinkitės tik konkrečioje teisės srityje (pvz., šeimos teisėje) patirties turintį teisininką. Be to, nepamirškite, kad kaina ne visais atvejais yra esminis specialisto atrankos rodiklis. Skirkite laiko pažinčiai su advokatu ir nepamirškite, kad geras advokatas visais atvejais stengsis jums patarti, siekdamas padėti priimti racionaliausią sprendimą, t. y. gali būti, kad konkrečios bylos išvis neapsimoka kelti arba šią bylą verta kelti prabėgus keliems mėnesiams.

Tags: advokatai
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments