maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Kad nešiojami kompiuteriai neperkaistų

Vienas iš pagrindinių nešiojamų kompiuterių gedimų – perkaitimas. Kai kompiuterio aušinimo sistema sutrinka, pradeda kaisti kitos kompiuterio dalys, to rezultatas – pagrindinių kompiuterio komponentų gedimai. Dažniausiai labiausiai nukenčia vaizdo plokštė ir „čipas“, mikroschemų rinkiniai. Norint, kad nešiojami kompiuteriai neperkaistų, būtina stebėti ir tinkamai prižiūrėti aušinimo sistemą, o tai padaryti išties nėra sudėtinga.

Pradėkime nuo to, kad tikrai ne kiekvienas kompiuterio savininkas žino, kad nešiojami kompiuteriai ir darbas lovoje nėra geras derinys, jis tik trumpina kompiuterio gyvenimo trukmę. Dulkės ir plaukeliai užkemša kompiuterių aušinimo ertmes. Anot specialistų, maždaug  8 iš 10 nešiojamų kompiuterių atkeliauja pas kompiuterių meistrus iš tų vartotojų, kurie su kompiuteriu mėgsta dirbti lovoje ar kompiuterį laiko ant pagalvės ar užkloto.

Visi nešiojami kompiuteriai turi aušinimo ertmes: pro vieną ertmę, kuri dažniausiai būna kompiuterio dugne, oras būna paimamas, o pro kitą, kuri būna kompiuterio gale, oras yra išpučiamas. Labai svarbu šių ertmių, o tiksliau mažų ir pailgų skylučių, neuždengti, nes kompiuteris, kaip ir žmogus, negali tinkamai funkcionuoti be oro.

Taigi, dulkės yra didžiausias kompiuterių aušinimo sistemos priešas, jos užkiša išpučiamas aušinimo ertmes ir neleidžia orui cirkuliuoti. Jei reguliariai jų nevalysite, dulkių gali prikaupti tiek, kad apsivels ir užstrigs ventiliatorius, o tada prikelti kompiuterį iš mirusiųjų bus ne taip paprasta. Visgi, jei norisi ir toliau dirbti lovoje, kompiuterį būtina pastatyti ant kieto pagrindo, tai gali būti ir knyga, ir pusryčių į lovą staliukas.

Be to, norint išvengti nešiojamo kompiuterio aušinimo sistemos perkaitimo, būtina stebėti, kaip veikia kompiuteris. Jeigu ilgiau padirbę, išgirstate, kad kompiuteris pradeda garsiau nei įprastai veikti, jei ūžia ventiliatorius, o korpusas prie aušinimo ertmės yra karštas, tai pirmieji ženklai, kad jūsų kompiuterio aušinimo sistemai yra reikalinga skubi greitoji pagalba.  Tad nieko nelaukus, vertėtų išvalyti kompiuterio aušinimo sistemą, jei nežinote, kaip tai tinkamai padaryti patiems, kreipkitės pagalbos į meistrus, nes vėliau kompiuterio remontas gali gerokai palengvinti kišenes.
Tags: kompiuteriai, laptopai, nešiojami kompiuteriai, nešiojami kompiuteriai internetu
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments