maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Vairavimo kursai su šeimos nariu: ką turime žinoti?

Būsimieji B ar B1 kategorijų vairuotojai savo vairavimo įgūdžius gali lavinti ne tik vairavimo mokykloje, bet ir drauge su šeimos nariu. Minėtoji priemonė yra vienas efektyviausių sprendimų tuo atveju, jei jau šiek tiek pramokote vairuoti su instruktoriumi ir siekiate plėsti savo žinias ar įgyti daugiau patirties. Profesionalūs vairavimo kursai ir kompetentingi instruktoriai supažindins su svarbiausiais transporto priemonės valdymo reikalavimais ir padės pasiruošti praktiniam vairavimo egzaminui.

Praktinius įgūdžius su šeimos nariu siekiantis tobulinti mokinys privalo turėti pažymą, patvirtinančią, kad konkretus asmuo yra išlaikęs teorijos egzaminą „Regitroje“. Drauge su minėtuoju pažymėjimu tikrinantiems pareigūnams mokinys turi pateikti ir jo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei galiojančią vairuotojo sveikatos medicininę pažymą. Be to, mokinys negali būti jaunesnis nei 17-kos metų.

Už vairavimo pamokas atsakingas šeimos narys turi turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, vairuojamos transporto priemonės registracijos dokumentus, techninės apžiūros ir draudimo dokumentus bei dokumentus, liudijančius šeimos narių giminystės ryšį, pvz., santuokos liudijimą, gimimo liudijimą ir t. t. Nepamirškite, kad vienodos pavardės neįrodo, jog mokinį ir instruktorių sieja giminystės ryšys. Instruktoriaus pareigas gali atlikti tik asmuo, turintis ne mažesnį kaip 5 metų vairavimo stažą (šiuo atveju stažas siejamas su B kategorijos transporto priemonių valdymu).

Jei nors vienas iš anksčiau minėtųjų reikalavimų nėra įgyvendintas, praktinės vairavimo pamokos yra draudžiamos, t. y. tokiu atveju vairavimo kursai turi būti patikėti profesionaliems instruktoriams. Jei numatytos sąlygos yra realizuotos, praktinio vairavimo metu transporto priemonė turi būti pažymėta atitinkamais ženklais – automobilio priekis ir galas turi būti paženklintas skiriamaisiais mokinio ženklais M, atsižvelgiant į reglamentuotas KET taisykles. Draudžiama mokymui naudoti B kategorijos transporto priemones, kuriose stovėjimo stabdžio svirtis nėra įrengta tarp keleivio ir vairuotojo sėdynių. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojama praktinio vairavimo mokytis ne ilgiau kaip 3 valandas per dieną. Priešingu atveju tiek instruktoriaus, tiek mokinio dėmesys gali sumažėti. Vairavimo pamokos gali būti vedamos visuose keliuose, kuriuose leidžiamas eismas.

Visais atvejais vairavimo kursai, vedami kvalifikuoto instruktoriaus ar šeimos nario, turi būti paremti nuoširdžiu bendradarbiavimu, t. y. instruktorius turi perduoti visas transporto priemonės vairavimo žinias, o mokinys privalo klausyti instruktoriaus nurodymų ir patarimų. Šiuo atveju labai svarbu nebijoti klausti – jei mokinys abejoja dėl vieno ar kito sprendimo ar savo elgesio kelyje, jis privalo domėtis atliekamų veiksmų seka ir transporto priemonės vairavimo niuansais. Tinkamai organizuojamos pamokos užtikrins puikias mokinio žinias ir padės sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą.
Tags: vairavimo egzaminas, vairavimo kursai, vairavimo kursai vilniuje, vairavimo mokykla, vairavimo mokykla vilniuje
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments