maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip išrinkti ėdalą šuniui

Mylimam augintiniui norime visko, kas geriausia. Tiesa, apsilankę specializuotoje gyvūnų ir maisto prekių parduotuvėje paprastai jaučiamės pasimetę – mums siūlomos įvairiausios ėdalo rūšys, be to, kiekviena jų išsiskiria unikalia sudėtimi. Mūsų augintiniui siūlomas tiek sausas, tiek konservuotas ėdalas, pagardintas įvairiais priedais. Pakuočių užrašai žavi savo skambumu: organiškas ėdalas, natūralūs komponentai, visavertis šunų ėdalas, super premium klasė ir t. t. Natūraliai kyla klausimas – kaip išsirinkti tinkamiausią produktą? Į šį klausimą atsako Veterinarijos klinika Vilniuje.

Kas geriau: sausas ar konservuotas ėdalas?
Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų. Sausas ėdalas, parduodamas itin didelėmis pakuotėmis, paprastai yra pigesnė alternatyva, tačiau šio ėdalo suėdama kur kas daugiau. Tiesa, veterinarai įspėja, kad netinkamai parinktas sausas maistas gali neigiamai paveikti augintinio šlapimo sistemą. Jei susidūrėte su minėtąja problema, konservuotas maistas turi būti įtrauktas į privalomų pirkinių sąrašą, kadangi minėtasis produktas padeda spręsti šlapimo takų ligų rūpesčius. Be to, konservuoto ėdalo ne tik mažiau suėdama (tai itin naudinga sprendžiant augintinio nutukimo problemas), bet čia yra ir daugiau baltymų, riebalų bei angliavandenių.
Ar kaina nulemia kokybę?
Įprasta manyti, kad brangesnis ėdalas yra geresnės kokybės. Deja, veterinarijos klinika Vilniuje įspėja, kad itin dažnai mokame ne už gaminio kokybę, o už bendrovės vardą, t. y. kaina neturėtų būti esminis mūsų apsisprendimo rodiklis. Jei norite augintinį maitinti išties kokybišku maistu, nesivadovaukite vien skambiais reklaminiais šūkiais, geriau perskaitykite ėdalo sudėties aprašymą ir pasikonsultuokite su veterinaru.
Kalbėdami apie kainą, turite išlikti objektyvūs, pvz., yra dvi sauso ėdalo pakuotės, viena jų kainuoja keliais eurais brangiau, tačiau, ar pastaroji iš tiesų yra brangesnė? Gali būti, kad šis ėdalas prisotintas reikiamu vitaminų, riebalų, proteinų kiekiu ir kitomis naudingomis medžiagomis, o tai reiškia, kad šio ėdalo šuniui reikės mažiau nei pigesniojo analogo.
Kaip dažnai šunį šerti?
Nepamirškite, kad per dažnas šuns šėrimas gali turėti neigiamos įtakos – šuo ne tik nutuks, bet ir turės rimtų sveikatos sutrikimų. Jei nežinote, koks tikslus davinys turėtų priklausyti jūsų šuniui, atidžiai perskaitykite pakuotės informaciją – paprastai čia būna nurodytos rekomendacijos dėl šėrimo. Veterinarai primena, kad mažiems šuniukams reikia du kartus daugiau kalorijų nei suaugusiems šunims, todėl paprastai šuniukai iki 4 mėnesių šeriami 3 kartus per dieną, vėliau porcija mažinama iki kelių davinių per parą.
Tags: gydymas, gyvūnai, veterinaras, veterinarijos klinika, veterinarijos klinika vilniuje, ėdalas, šuo
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments