maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Interneto puslapių kūrimas ir tekstai

Kas svarbiau – gražiai atrodantis puslapis su subtiliais grafiniais elementais, ar jame esantys informatyvūs tekstai? Dar prieš 10 svarstyklių lėkštutė su dizainu būdavo nusveriama pirmiausiai. Dabar vis dažniau ir dažniau pagrindiniu dėmesio traukos centru tampa turinys. Tokiu būdu interneto puslapių kūrimas dažniau orientuojamas į kitus dalykus, ne tik į dizainą.

Interneto turinys yra kitoks, nei laikraščiuose, žurnaluose ar knygose. Ir skaitomas jis kitaip. Lankytojas jo tiesiog neskaito, o skenuoja tol, kol akys užkliūva už tam tikro jas sudominusio taško (angl. trigger). Tas „dirginimo taškas“ gali būti iliustracija tekste, pajuodintas tekstas, pasviręs ar tiesiog nuoroda į kitą puslapį. Žmogaus akys skaito F raidės forma. Tai reiškia, kad akys eina iš kairiojo kampo link dešiniojo ekrano krašto, tada nuo viršaus iki ekrano apačios, tada nuo ekrano kairės pusės vidurio iki centro, papildomai gali eiti nuo ekrano kairės apačios iki centro. Taip susidaro savotiška F forma.

Žmogus internete yra labai nekantrus. Įvertinti tekstui skiriama 2-3 sekundės. Per jas yra nuskenuojama ta F raidė ir žmogus nusprendžia, ar jį kažkas sudomino, ar ne, Ar verta skaityti, ar ne. Vidutiniškai jis skaito 1-2 minutes per kurias perskaito 250-350 žodžių. Ilgesnis tekstas – atsibosta. Optimaliausias plotis, kuriame skaitytojas jaučiasi komfortiškai – 850 pikselių. Tai ne sutapimas. Būtent tiek pikselių yra popierinio mašinraščio plotis.

Ar žinojote šiuos faktus apie interneto tekstus? Tikriausiai ne. Kurdami interneto puslapius, nei kūrėjai, nei užsakovai į šiuos svarbius momentus nėra linkę kreipti dėmesio. Dažnai interneto puslapių kūrimas yra daromas skubomis ir negalvojant apie turinį, tačiau situacija keičiasi. Atsiranda vis daugiau ir daugiau profesionalių rašytojų, išmanančių tokius teksto internetui rašymo momentus, kurie gali pasiūlyti tekstą būtent internetui, ne tik reklaminiams leidiniams ir spaudiniams.

Labai svarbu turinį pasiruošti laiku. Rekomenduojama jį pradėti ruošti vos tik prasideda pirmieji interneto puslapio kūrimo darbai. Kai suderinama būsimoji struktūra (meniu – „Apie mus“, „Paslaugos“, „Susisiekite“), ją galima iš karto pateikti tekstų kūrėjams, kad jie paruoštų tinkamus tekstus. Kai po kelių savaičių interneto puslapis bus sukurtas, tekstai greičiausiai jau irgi bus paruošti. Liks per pora valandų juos sudėti, formatuoti ir galima leisti tinklalapį viešai. Tai profesionalus interneto puslapių kūrimas ir požiūris į tai, kaip turi atrodyti profesionalus tinklalapis.

Tags: interneto puslapių kūrimas, interneto svetainių dizainas, puslapio dizainas, svetainės kūrimas, unikalus web dizainas
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments