maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Lietuvis dalyvaus Pasaulio pirties čempionate

Lietuvis Tadas Jokūbynas šiais metais atstovaus Lietuvai Pasaulio pirčių čempionate (World Sauna Championships) Heinolos mieste, Suomijoje. Pirčių čempionatas rengiamas jau 11 metus. Kol kas juos laimėjo tik šeimininkai suomiai, tačiau moterų pogrupyje pergales skynė ir rusė bei baltarusė.

Čempionatas vyksta Heinolos mieste nuo 1999 metų, kai vietos valdžia uždraudė neoficialias ištvermės rungtynes, kas ilgiau išsėdės saunoje (nes varžytuvininkai trukdė kitiems viešosios pirties lankytojams). Nuo 1999 metų varžybos rengiamos oficialiai, jose dalyvauja virš 100 pirtininkų iš 20 pasaulio šalių. Šiais metais, 15 šalių sąraše yra ir Lietuva.

Pasaulio pirties 2empionatasVaržybos vyksta 4 etapais - atrankinės varžybos, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalas. Pusfinaliuose vyksta atranka į finalą, kuriame dalyvauja 6 vyrai ir 6 moterys. Pusfinalyje ir finale saunos temperatūra - 110 laipsnių. Kas 30 sekundžių ant akmenų pilama po pusė litro vandens. Laimi tas pirtininkas, kuris išeina iš saunos paskutinis be pašalinės pagalbos. Galioja griežti reikalavimai dėl aprangos, alkoholio vartojimo, kremų naudojimo. Taip pat dalyviai yra patikrinami medikų ir pasirašo sutartis, kad neturi pretenzijų dėl sveikatos sutrikimų. Dalyvio mokestis - 50 eurų.

Pernykštis čempionas suomis Timo Kaukonenas taip pat dalyvauja ir šiais metais. 2009 metų pasaulio pirčių čempionate jis nugalėjo išsėdėjęs pirtyje 3 minutes ir 46 sekundes (110 laipsnių karštyje). Rusė Tatjana Arkhipenko laimėjo moterų varžybas ištvėrusi 3 minutes ir 9 sekundes. 2008 metų čempionate pirtininkai buvo kur kas išvermingesni. Suomis Bjarne Hermanssonas išvėrė net 18 minučių ir 15 sekundžių, moterų varžybose Suomijos atstovė Leila Kulin užėmė pirmąją vietą sauną palikusi po 5 minučių ir 21 sekundės.

Įdomu, kaip seksis lietuviui Tadui Jokūbynui tarp kitų 114 šių metų čempionato dalybių. Čempionatas vyks rugpjūčio 5-7 dienomis. Šiandien vyksta įžanginiai renginiai ir treniruotė, rytoj (penktadienį) prasideda vyrų atrankinis turnyras. Pusfinaliai ir finalas vyks rugpjūčio 7 dieną.

Įdomu tai, kad šis čempionatas susilaukia nemažai dėmesio, nes žmonės lažinasi iš pinigų, kas ilgiausiai išsėdės ne tik Suomijoje, bet ir Lietuvoje (Lietuvoje lažintis siūlo tik viena lažybų bendrovė - TonyBet). Šis ištvermės sportas tikrai galėtų būti daug populiaresnis Lietuvoje, nes maudynės pirtyje turi labai daug gerbėjų visoje šalyje.
Tags: pirtis, sauna, suomija, čempionatas
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments