maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Ar žinote, kokių laiptų ieškote?

Šiandien, kai begalinis informacijos srautas siūlo gausybę įvairiausių laiptų formų, dizaino sprendimų ir spalvų, atsakyti į klausimą „Kokių laiptų ieškote?“ tikrai yra sudėtinga. O dažniausiai būna taip, kad užsakovas neturi jokios laiptų vizijos, todėl ir kreipiasi į specialistus.

Laiptų praktiškumas

Vien gražaus vaizdo laiptams nepakanka. Pirmiausia jie turi atlikti pagrindinę savo funkciją – būti patogia ir saugia vieta pereiti iš vieno pastato aukšto į kitą. Kitas svarbus aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, ypač individualių namų atveju, ar planuojami įrengti laiptai nebus kliūtis užnešti į antrą aukštą lovą, spintą ar kitus baldus.

Žinoma, kartais namo projekte būna palikta labai nedaug vietos laiptinei, todėl jau būna neįmanoma įrengti erdvių ir patogių laiptų. Tuomet belieka projektuoti kiek įmanoma geriausius laiptus paliktoje jiems vietoje.

Kalbant apie laiptų turėklų praktiškumą, horizontalios turėklų konstrukcijos mėgstamos užsakovų ir dažnai atrodo labai stilingai ir gražiai. Tačiau namuose gyvenantys mažamečiai vaikai dažnai mėgsta nepaisyti draudimų ir patys išbando vietas, kuriose gali tilpti. Todėl tarpai tarp horizontalių turėklų konstrukcijų tokiu atveju neturėtų būti didesni nei dvylika centimetrų.

Rekomendacijos laiptų konstrukcijai

Laiptų konstrukciją sudaro laiptasijos, ant kurių išdėliojamos pakopos. Rekomenduojamas pakopų plotis skirtingos paskirties laiptams yra skirtingas. Kuo platesnės pakopos, tuo patogiau tokiais laiptais lipti. Tačiau taip pat tokie plačių pakopų laiptai užima daug vietos, kurią reikėtų iš anksto numatyti namo projekte.

Lubų aukštis virš kiekvienos pakopos turėtų būti apie du metrus arba net ir didesnis, jei laiptais ketina naudotis aukštaūgiai žmonės. Jei šis atstumas nuo pakopos iki lubų bus mažesnis už du metrus, bus nepatogu tokiais laiptais lipti.

Kuo laiptai statesni, tuo nepatogiau ir nesaugiau jais lipti. Todėl rekomenduojamas laiptų statumo kampas neturėtų būti mažesnis nei keturiasdešimt penki laipsniai.

Nekokybiškų laiptų bruožai

Net ir mažai nusimanydami apie laiptų gamybos ir įrengimo niuansus, užlipę laiptais žmonės gali pasakyti – patogūs jie ar ne. Per aukštos ar per žemos pakopos, laiptų girgždėjimas ar lingavimas, netvirti turėklai – tai tik keli nekokybiškų laiptų bruožai. Kasdien lipant tokiais laiptais rizikuojama patirti traumą.

Žinoma, jei statūs laiptai veda į palėpę, kurioje lankomasi retai, tai nėra jau taip blogai. Žinodami, kad turėsite retkarčiais lipti tokiais laiptais, būsite atidesni ir užlipsite bei nulipsite saugiai.

Kartais gaminant ar montuojant laiptus nutinka taip, kad pirma ar paskutinė laiptų pakopa yra kitokio aukščio nei visos kitos. Nuolat lipant tokiais laiptais, žmonėms išsivysto refleksas atitinkamoms pakopoms. Tačiau lipant tokiais laiptais tamsiu metu ar nesusikoncentravus, vėlgi kyla didelė rizika susižeisti. Tokios pakopos, kurių aukštis skiriasi nuo visų kitų laiptų pakopų aukščio, vadinamos „mirties laipteliais“ dėl jau
išvardintų priežasčių.

Individualių ir daugiabučių namų laiptų skirtumai

Dažniausiai individualiuose namuose laiptai reikalingi pakilti į antrą namo aukštą ar palėpę bei nusileisti į rūsį. Todėl mediniai laiptai čia puikiai tinka ir gerai atlieka pagrindinę funkciją. Tuo tarpu daugiabučiuose ir daugiaaukščiuose namuose laiptai paprastai įrengiami atskirose patalpose – laiptinėse. Kadangi šiomis laiptinėmis kasdien naudojasi dideli gyventojų srautai, laiptinėms taikomi specialūs erdvumo, apšvietimo, patvarumo ir priešgaisrinės saugos reikalavimai.

Erdviose daugiabučių namų laiptinėse pakanka vietos įrengti tiesius laiptus su erdviomis aikštelėmis. Tačiau tokio tipo laiptai užima per daug vietos individualiame name, todėl ten įrengiami retai.

Būtina konsultuotis su profesionalais

Tam, kad būtų išvengta įvairių laiptų projektavimo, gamybos ir montavimo klaidų, visada naudingos ir reikalingos konsultacijos su savo darbą išmanančiais specialistais. Žinovai visada patars užsakovams, kaip maksimaliai kokybiškai ir praktiškai įvykdyti norimą laiptų projektą.
Tags: gražūs laiptai, laiptai, mediniai laiptai, metaliniai laiptai, praktiški laiptai, statūs laiptai
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments