maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Kuo Lietuvius traukia Balio sala?

baliNe paslaptis, jog mėgstame saulę ir jūrą. Vasarą vos ne visa Lietuvos populiacija susiburia į kurortus: Palangą, Šventąją, Nidą... Bet tai trunka neilgai – juk šiltasis sezonas pas mus trunka vos kelis mėnesius. Išradingesni ir drąsesni tautiečiai renkasi šiltuosius kraštus ir egzotines keliones. Ilgą laiką jie apsiribojo Turkija, Egiptu ir kitomis klišėmis, tačiau dabar, kai kelionių kainos kaip niekada žemos, vis daugiau ir daugiau žmonių traukia į vis dar neatrastus ir intriguojančius Rojaus kampelius. Vienas iš tokių – Balio sala Indonezijoje.

Pati Indonezija garsėja savo išpuoselėta gamta, harmoninga atmosfera bei dvasinėmis vertybėmis. Daug žmonių traukia į šį kraštą ne tik poilsiauti, tačiau ir atrasti save iš naujo. Šią tendenciją sukėlė žymusis amerikiečių rašytojos Elizabeth Gilbert romanas „Valgyk, melskis, mylėk“ (angl. „Eat, pray, love“), kuris sulaukė ir ekranizacijos. Romane vaizduojama moteris pavargsta nuo kasdieninės rutinos ir nutaria keisti savo gyvenimą nuo pat šaknų. Su tuo tikslu ji ir išvyksta į Indoneziją, o jei dar tiksliau – į Balio salą.

bali2Tačiau kažin ar daug Lietuvių traukia į šią salą siekdami to paties. Gal nedidelė dalis, tačiau pagrindinis traukos centras yra neapsakoma ramybė, balti paplūdimiai, augmenija ir turkio spalvos vandenynas. Atrakcijų Balyje nėra daug, tačiau jų ir nereikia. Atrakcijos sukelia šurmulį ir chaosą, o Balyje svarbiausia atsipalaiduoti. Tai galima daryti atokiame džiunglių kampelyje, vandenyno pakrantėje ar tiesiog prie viešbučio baseino.

Viešbučių sistema Balyje neįtikėtinai išpuoselėta, tačiau, palyginus su kitais kurortais, yra ganėtinai pigi. Apsistoję viešbutyje dažniausiai nerasite įprastinių pastatų – juos keičia nedideli individualūs namukai, suręsti iš vietinių medžių. Rezervuoti viešbučio vietą galima internetu, per kelionių organizatorius arba tiesiog atvykus (tačiau taip rizikuojate sumokėti daugiau). Keliauti aplink salą galite taksi arba išsinuomavę transporto priemonę – mopedą arba mašiną.

Apibendrinus, Balio sala yra būtina aplankyti vieta žmonėms, mėgstantiems egzotines keliones. Ši Indonezijos sala turi viską, kas padės atsipalaiduoti ir atrasti dvasinę ramybę tiems, kam to labiausiai reikia.
Tags: balio sala, džiunglės, egzotines keliones, indonezija, paplūdimys
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments