maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Moteriškos palaidinės - vienas svarbiausių aprangos elementų

palaidine_2Žmogaus apranga yra nemažiau svarbi etiketo dalis, tam žmogus jaustų pasitikėjimą savimi, tuo pačiu metu neakivaizdžiai suformuotų gerą pirmąjį įspūdį kito asmens atžvilgiu. Apranga tapo savotiška žmogaus vizitine kortele.

Palaidinės ir marškinėliai - tai du vieni svarbiausių aprangos elementų, kurių kiekvienos moters spintoje neturėtų trūkti. Palaidinės, atvirkščiai nei suknelės yra nešiojamos ir mėgiamos moterų ir merginų praktiškai kasdien, nes sukneles dažniausiai dėvime vasarą arba ypatingomis progomis. Palaidines ar marškinėlius vilkime eidamos į darbą, susitikimus, parduotuves ir net pasimatymus. Šiandien egzistuoja be galo daug šio viršutinio rūbo variacijų, tad tuo pasinaudojus galime paryškinti savo figūros privalumus, bei paslėpti savo trūkumus. Tai žinoma priklauso nuo kūno formų, arba kitaip tariant- pagal figūros tipą, kurį turėtų žinoti kiekviena savimi besirūpinanti moteris.

Drabužiai visada buvo neatskiriama žmogaus kultūros, įvaizdžio, net visuomeninės padėties dalis. Todėl keičiantis visuomenės kultūrai keičiasi ir aprangos stilius.

Kitados viena iš svarbiausių aprangos funkcijų buvo atskirti žmogų išoriškai, pabrėžti jo priklausomybę kuriam nors visuomenės sluoksniui. Daugybė taisyklių nustatydavo, kokius drabužius dėvėti kilmingiesiems, o ko nevalia vilkėti žemesnio luomo žmonėms. Pavyzdžiui, senovėje prasčiokams buvo draudžiama dėvėti kailinius.

Palaidinės buvo reta moterų aprangos dalis apytiksliai iki 1890 m. Vėliau jos tapo įprasta, praktiška ir net kasdieninė apranga. Paprasta palaidinė kartu su sijonėliu ilgainiui tapo standartiška apranga dirbančioms moterims, ypač dirbančioms biuruose, beje šis aprangos modelis išliko populiarus ir iki šių laikų. Šiandien etiketo gairės padeda moterims atrodyti elegantiškoms, padėdamos apsispręsti, kokius tinkamus drabužius reikėtų vilkėti einant į darbą, į darbo pokalbius, dalykinius susitikimus, konferencijas, seminarus ir kt.
Kiekviena profesija kelia tam tikrus aprangos reikalavimus, tačiau savo stilių kuria įprastų drabužių pagrindu. Galima pastebėti, jog bankų tarnautojai rengiasi kitaip nei žurnalistai, o šių apranga skiriasi nuo madų dizainerių kuriamų drabužių.

Palaidinė taip pat turėtų būti oficiali darbo aplinkoje. Nepatartina vilkėti itin atviras palaidines, kad neatrodyti vulgariai ir nepatikimai. Geras pasirinkimas – moteriški klasikiniai marškiniai. Moteriškų marškinių galima rasti bet kokiose aprangos parduotuvėse ir įvairiausių dydžių. Asortimente moteriški nelįemenuoti klasikiniai (Classic) marškinėliai arba liemenuoti (fitted) – ilgesnis modelis. Taip pat liemenuoti (New Tailored) – trumpesnis modelis su papildomu įsiuvu. Moteriškų klasikinių palaidinių modeliai ilgesni, kad derėtų prie klasikinių sijonų ir kelnių, neišlįstų ir visada atrodytų tvarkingai.

Kadangi oficialus drabužis palieka nedaug vietos fantazijai, svarbu žinoti, kad sėkmingo įvaizdžio paslaptis slypi mažose detalėse.

Bendra išvaizda pasako apie žmogų daugiau nei žodinis bendravimas. Nustatyta, kad 55% to, ką žmonės žino vieni apie kitus, yra pagrįsta pastebėtais ir interpretuotais nežodiniais signalais. Tokie signalai yra pateikiami vaizdu ir susideda iš dviejų dalių: aprangos, kūno kalbos.
Tags: drabužiai, interneto parduotuvė, moteris, palaidinės, rūbai
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments