maruxz (maruxz) wrote,
maruxz
maruxz

Katalizatorių supirkimas – didelė pagunda?

katalizatoriu-supirkimas1Automobilių katalizatoriuose yra tauriųjų metalų – platinos, rodžio, paladžio. Būtent dėl šių metalų, atitarnavusius katalizatorius mielai superka įvairios atliekų supirktuvės.

Tačiau automobilių savininkai gali netekti ir visiškai naujo katalizatoriaus. Taurieji metalai šioje detalėje vilioja ir ilgapirščius. Jei ryte automobilis skleisdamas keistus garsus, nenoriai užsiveda, gali būti, kad naktį prie jo pasidarbavo „naktiniai mechanikai“. Katalizatoriu supirkimas Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose itin pelningas verslas, tad yra norinčių pasipelnyti.

Tačiau katalizatorius iš automobilio gali dingti ne tik vagių dėka. Susivilioję tauriaisiais metalais, katalizatorių iš automobilio išpjauti gali ir nesąžiningi kai kurių servisų meistrai. Jeigu apie automobilius ir jų remontą nieko nesuprantate, po apsilankymo remonto dirbtuvėse galite nė nepastebėti, kad iš jūsų automobilio dingo katalizatorius. Meistrai aukas renkasi atsargiai. Supratę, kad klientas apie mašinų remontą nieko nenutuokia, jie katalizatorių pasisavinti gali ir visiškai atvirai. Tiesiog pasakys, kad katalizatorius susidėvėjo ir būtina jį pakeisti. Taip ne tik išleisite pinigus naujam katalizatoriui, bet dar ir sumokėsite už „atliktą remontą“.

Vienas katalizatoriaus kilogramas atsižvelgiant į jo parametrus kainuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų. Katalizatorius sveria vidutiniškai 1-1,5 kilogramo. Taigi, pridavus šią detalę katalizatorių supirktuvėje, galima gerokai papildyti kišenes. Kur realizuoti katalizatorius, sukti galvos nereikia. Lietuvoje netrūksta įmonių, užsiimančių katalizatorių ir kito metalo laužo supirkimu.

Beje, ilgapirščių aukomis tampa ne tik neatidūs vairuotojai, savo automobilius nakčiai paliekantys nesaugomose ir neapšviestose aikštelėse, bei vairuotojai, aklai pasitikintys servisų meistrais. Nuo katalizatorių vagių kenčia ir metalo laužo supirkimo įmonės. Prieš trejetą metų užfiksuota stambi vagystė iš įmonės, kurios veikla – katalizatorių supirkimas Kaune. Bendrovė patyrė net 200 tūkstančių litų nuostolį.

Kaip kovoti su tokiomis vagystėmis? Pirmiausia, apdrauskite automobilį nuo vagysčių. Būkite patys atsakingi už automobilio saugumą – nepalikite nakčiai jo bet kur. Jei neturite garažo, statykite saugomoje automobilių aikštelėje. Automobilį remontuoti vežkite tik į patikimą ir patikrintą servisą. Jei tokio nežinote, o patys apie automobilius nieko nenutuokiate, važiuokite kartu su nusimanančiu draugu. Prieš palikdami automobilį meistrams, nufotografuokite visas pagundą keliančias detales.
Tags: katalizatoriai, katalizatorių supirkimas, kaunas, metalai
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments